19 марта, 2024 14:26
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Ми вирішили ігнорувати цей неприємний документ". У "Нафтогазі" відреагували на висновок Держаудиту й пропозицію Вітренка звільнити Коболєва

Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв відреагував на лист в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, у якому той пропонує звільнити керівництво компанії. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Коболєв зазначив, що для реалізації бізнес-стратегії компанії до 2020 року не виконали умов, які не залежали від «Нафтогазу», – про надання нових ліцензій, спрощення Податкового кодексу та інші.

«Із 19 умов, які були перелічені в цій програмі, повністю та вчасно була виконана лише одна. Усі інші виконувалися або пізніше, або лишаються невиконаними досі», – сказав він.

Коментуючи висновки державного аудиту, Коболєв заявив, що позиція Держаудитслужби суперечить вимогам уряду. За його словами, Держаудит, по суті, звинувачує компанію у використанні міжнародних стандартів бухгалтерської звітності.

«Ви не можете бути на біржі й не дотримуватися міжнародних стандартів. Це просто неможливо, вас туди просто не пустять. Тому, з одного боку, говорити нам: «Ставайте міжнародною компанією», а з іншого боку, робити звіт, у якому написано, що проблема «Нафтогазу» в тому, що ми використовуємо ці міжнародні стандарти, як на мене, є певним протиріччям», – зазначив голова правління.

За словами Коболєва, керівництво компанії вирішило поки не реагувати на закиди Вітренка й аудиторів.

«Ми як команда для себе зробили вибір, ми вважаємо, що йти в напрямку затвердженої цілі, ставати міжнародною компанією – це є наш шлях. Я думаю, що в цьому аспекті висновок Державного аудиту не витримує жодної критики. Тому поки ми вирішили для себе ігнорувати цей неприємний документ, як і лист [Вітренка], і рухатися далі», – резюмував він.

У середині лютого Вітренко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією звільнити голову НАК «Нафтогаз України» Коболєва й розірвати контракти з членами наглядової ради компанії. У листі Вітренко пояснював своє рішення тим, що компанія не виконала показника видобутку газу у 2020-му й планує скорочувати його протягом п’яти років.

Він також згадав результати аудиту «Нафтогазу» Держаудитслужбою 2020 року. За даними ЗМІ, аудит засвідчив, що діяльність компанії у 2018–2019 роках призвела до збитків на суму 75,5 млрд грн. Аудитори спростовували цю інформацію, але пізніше «Економічна правда» опублікувала фото листа голови Держаудитслужби Геннадія Пліса прем’єр-міністру з результатами ревізії, у якому цю суму підтверджують.

За результатами аудиторської перевірки НАК «Нафтогаз України» Офіс генпрокурора України веде кілька проваджень, повідомила 18 лютого генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Коболєв очолює «Нафтогаз» із березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки. У 2020 році «Нафтогаз» уперше за п’ять років зазнав збитків.

Проверьте

Ціна на газ для населення не перевищуватиме 6,99 грн за 1 м³ і після опалювального сезону – Вітренко

Ціна газу для населення не буде перевищувати 6,99 грн за 1 м³ і після закінчення …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *