27 марта, 2024 18:52
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Нардеп Кисилевський: Скоро Україна буде в меншості країн, які не заборонили експорту брухту

Використання металобрухту під час виробництва сталі дає змогу зменшити кількість викидів СО2, так цінність брухту у світі зростатиме. Про це заявив на конференції «Проблемні питання українського ринку металобрухту» народний депутат від «Слуги народу», заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, пише «Мінпром».

Політик зазначив, що 14 березня Європарламент ухвалив резолюцію про введення Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM) – вуглецевого податку на імпорт.

«Головним чинником цих торговельних обмежень буде рівень викидів СО₂, який генеруватимуть під час виробництва товарів, що постачають у ЄС», – розповів Кисилевський.

Він нагадав, що європейська металургійна асоціація Eurofer раніше вже закликала заборонити експорт брухту із країн Європейського союзу.

«Схожі тенденції ми бачимо в інших країнах, які вводять обмеження або взагалі заборону на експорт брухту. Я не відкидаю, що скоро Україна буде в меншості країн, які не заборонили експорту брухту. Обов’язком української держави є здійснення такої політики, яка б відповідала цим надзвичайно важливим викликам і забезпечила сталий розвиток української металургії , – сказав політик.

Кисилевський вважає корисними мита на експорт брухту: у такий спосіб вдалося подолати дефіцит сировини для металургії, 2016 року він становив 20%, а 2020-го його було вже майже повністю покрито.

Також він зазначив, що український брухт традиційно експортували до Туреччини і на територію Придністров’я, що недоречно й суперечить національним інтересам.

12 липня 2016 року Рада ухвалила закон, який встановлював ставки експортного мита в розмірі €30 за тонну строком на три роки, навесні 2018-го вони їх підвищили до 42, у лютому 2019-го – до 58. Експорт брухту під час постачання в ЄС проводять із митом 5 за тонну, зазначало агентство «Інтерфакс-Україна».

Дію експортного мита на брухт чорних металів в Україні потрібно продовжити ще на п’ять років, поки не нормалізується ситуація із забезпеченням цією сировиною українських металургійних підприємств, таку заяву зробив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков.

Якщо експорту брухту не обмежувати, то його у країні буде дедалі менше з кожним роком, зазначив нардеп від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута.

У Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№5175), яким пропонують продовжити дію експортного мита на брухт на п’ять років.

Проверьте

За сутки от коронавируса вакцинировали почти 9 тыс. украинцев – Минздрав

15 марта в Украине прививку от коронавируса получили почти 9 тыс. человек. Об этом 16 …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *