27 марта, 2024 20:15
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

НКРЕКП скоює державну зраду, покриваючи імпорт електроенергії із РФ та Білорусі – нардепка

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), фактично вчиняє державну зраду, покриваючи імпорт електроенергії з Росії та Білорусі на тлі зупинки українських електростанцій. Про це заявила в ефірі телеканала «Україна 24» народна депутатка від «Слуги народу» Людмила Буймістер.

«Сьогодні національний регулятор, на мою думку, скоює державну зраду. Тому що на тлі того, що у нас профіцит потужностей у системі, тобто в нас занадто багато електроенергії, вони планують завозити з Білорусі. Із російської атомної електростанції, побудованої «Росатомом». Тобто ми як країна вбиваємо власну генерацію, ми позбавляємо робочих місць власних енергетиків, ми розвалюємо свою енергетичну систему в інтересах країни-агресора», – зазначила нардепка.

За її словами, постачання російської електроенергії є елементом гібридної війни, яку Росія веде проти України, і мета цієї війни – зірвати інтеграцію України в Європейську енергосистему і встановити тотальний контроль над українським енергоринком.

«Це послідовна низка кроків, які призводять до втрати енергетичної незалежності держави. Такі дії – це пряма загроза національній безпеці, сьогодні я це можу заявити з упевненістю. А розмовляємо ми про Європу, про інтеграцію, про те, що ми рухаємося в Європу. Як ми туди будемо рухатися? Із вимкненими атомними блоками та «зеленими» електростанціями й імпортом електроенергії з Білорусі? Хто нас там таких чекає?» – додала Буймістер.

1 лютого на сайті НЕК «Укренерго» з’явилася інформація про те, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», двом українським компаніям дали доступ до імпорту.

Із 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС у місті Островець. 2019 року народний депутат від «Європейської солідарності», член міжфракційного депутатського об’єднання «Енергетична незалежність і безпека України» Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може бути приховано непряме постачання з Росії.

Перед цим, з осені 2019 року, після чотирирічної перерви Україна імпортувала електроенергію із РФ. Це стало можливим унаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Проверьте

Мінфін України назвав п’ять найбільших програм із підтримки місцевих бюджетів 2021 року

Міністерство фінансів України оприлюднило п’ять найбільших програм держбюджету 2021 року, спрямованих на підтримку місцевих бюджетів. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *