30 апреля, 2024 16:25
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Експерт розповів, як збільшити кількість безготівкових розрахунків в Україні

Ухвалення законів про обмеження тарифів на обслуговування платежів за пластиковими картками і міжбанківським збором дасть Україні змогу прискорити перехід на безготівкові розрахунки. Про це заявив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран на своїй сторінці у Facebook.

«Україні необхідна розумна декешизація. Зменшення готівкового обігу – загальносвітовий тренд. Проте в Україні послуги з безготівкових розрахунків обкладаються драконівською комісією – близько 2% від вартості товару, що значно вище, ніж у країнах-сусідах», – зауважив він.

За словами експерта, більше ніж 70% еквайрингових послуг надають державні банки, і НБУ як регулятор міг би виправити цю ситуацію, адже він теоретично зацікавлений у тому, щоб на ринку було якомога менше грошей. Однак Нацбанк не дуже занепокоєний тим, що послуги з еквайрингу занадто дорогі, вважає Непран.

«Спроби вирішити це питання на рівні Кабінету Міністрів також закінчилися нічим. Не зацікавила ця ситуація й Антимонопольний комітет. Це при тому, що ми маємо всі ознаки монопольної змови: дві основні платіжні системи – Visa і MasterCard – самі диктують правила гри, у тому числі – щодо вартості послуг з обслуговування безготівкових операцій. Коли Українська рада бізнесу та народні депутати долучилися до активних дій заради зниження вартості еквайрингу адміністративним шляхом – це викликало агресивну протидію у представників вищезазгаданих платіжних систем – аж до прямої погрози піти з українського ринку», – зазначає Непран.

Він пише, що через те, що регулятори не працюють, доводиться регулювати питання за допомогою законодавства. Зараз у Верховній Раді зареєстровано законопроєкти №4178 і №4178-1, що передбачають обмеження тарифів на еквайринг та інтерчейндж, відповідно, до 0,5% і 0,3%, а Нацбанк наділяють повноваженнями регулювати тарифи на міжбанківські послуги. Крім того, у першому читанні ухвалений проєкт «Про платіжні послуги» №4364, до якого понад 50 народних депутатів подало поправки до другого читання з урегулювання проблеми надвисоких тарифів на платіжні послуги.

«Вкрай важливим є підтримка цих правок і прийняття проєкту №4364 в цілому для належної імплементації положень регламенту ЄС №2015/751 від 29 квітня 2015 року в частині ставок комісій за еквайринг і інтерчейндж. Це сприятиме розвитку безготівкових розрахунків та зменшенню готівкового обігу в Україні. І зробить життя малого й середнього бізнесу більш комфортним і безпечним», – робить висновок Михайло Непран.

https://www.facebook.com/tppmihail/posts/121013600034959

Проверьте

Кабмін України завершив "карантинні" виплати. Стало відомо, скільки грошей пішло на допомогу підприємцям

Загалом на допомогу підприємцям пішло понад 2,7 млрд грн. Водночас 2021 року вдало було подано …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *