21 мая, 2024 4:49
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Шмигаль: "Північним потоком – 2" Європа посилює російську агресію, це не може бути в інтересах ЄС

Через пряме постачання природного газу у країни Європейського союзу в обхід України РФ буде отримувати великі доходи, ними, зокрема, Москва фінансує свою агресію проти України. Газопровід «Північний потік – 2» не може бути в інтересах ЄС, заявив у інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt, опублікованому 22 березня на сайті уряду, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Київ розглядає «Північний потік – 2» як «виключно політичний проєкт» і «елемент гібридної війни РФ проти України», зазначив глава Кабміну. За його словами, українська газотранспортна система має пропускну здатність 140 млрд м³ на рік і «досі великий потенціал». Водночас 2020 року було прокачано «тільки» 56 млрд м³, підкреслив прем’єр-міністр України.

«Можливо, спочатку «Північний потік – 2″ розглядали як комерційний проєкт, однак з огляду на сьогоднішню ситуацію з російською агресією проти України цей проєкт, без сумніву, має геополітичний складник. Ідеться не тільки про безпеку України, а всіх країн ЄС. Тому ми повністю підтримуємо всі санкції, спрямовані на зупинку добудови газопроводу», – сказав Шмигаль.

«Північний потік – 2» – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський «Газпром» і п’ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie й австрійська OMV.

Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважають «Північний потік – 2» загрозою для енергетичної безпеки Європи.

Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв Nord Stream 2 AG.

За рік 11 грудня 2020 року будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км «із невеликим», говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня. У лютому 2021 року в «Газпромі» заявляли, що мають намір ввести «Північний потік – 2» в експлуатацію цього року.

23 лютого 2021 року стало відомо, що 18 європейських компаній покинули проєкт газопроводу «Північний потік – 2» або перебувають на стадії виходу. Причиною цьому стали можливі санкції щодо проєкту з боку США.

За припинення будівництва «Північного потоку – 2» виступила Партія зелених Німеччини, це закріплено в її передвиборчій програмі. У німецькій політичній силі вважають, що завершення будівництва газопроводу стане неправильною реакцією на анексію Росією українського Криму та її підтримку сепаратистів на Донбасі.

У 2014 році Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

Проверьте

В Україні помітно пожвавилося банківське кредитування – Шмигаль

«Банківське кредитування помітно пожвавилося. Зростання чистих гривневих кредитних портфелів у корпоративному сегменті значно прискорилося  ̶  …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *