23 января, 2024 1:11

ЄБРР розпочинає в Україні пілотний проект зі створення онлайн-судів для розгляду справ з невеликими позовними вимогами

Європейський банк реконструкції та розвитку розпочинає пілотний проект з надання допомоги країнам у розробці онлайн-судів для вирішення спорів з незначними позовними вимогами. Про це йдеться на сайті ЄБРР.

Пілотний проект ЄБРР має на меті розробити структуру, побудовану на цьому досвіді, та зробити її доступною для країн Західних Балкан, Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії. Перший судовий розгляд передбачений для України, де 49 відсотків фірм у Києві повідомили, що суди є основною або дуже серйозною перешкодою для їх діяльності.

Онлайн-суд – це суд, у якому процедура вирішення спорів за замовчуванням проводиться в Інтернеті, починаючи від подання позову і закінчуючи винесенням рішення. Ці суди доступні безпосередньо учасникам судових процесів та їх представникам, а також доповнені послугами та інструментами для полегшення доступу до правосуддя та участі в судових процесах.

Основна увага буде приділена невеликим позовним вимогам (від 5000 до 10 000 євро) для полегшення доступу малих та середніх підприємств до правосуддя.

У випадку невеликих позовних вимог непропорційні витрати щодо вартості позову та затримки розгляду є несправедливими перешкодами, які можуть допомогти усунути онлайн-суди. За даними Світового банку, вартість вирішення комерційного спору через місцевий суд першої інстанції в Сербії становить в середньому 39,6 відсотка вартості позову, тоді як в Україні ця цифра становить 46,3 відсотка, а в Киргизькій Республіці – 47%.

Для початку ЄБРР розпочне комплексну оцінку показників та стандартів діяльності судів з акцентом на господарських судах. Розроблені стандарти та показники надаватимуть керівні вказівки та встановлюватимуть цільові показники ефективності, включені до концепції онлайн-судів, яка буде розроблена згідно з другим компонентом системи.

Відповідно, другий етап буде зосереджений на концепції та плані реалізації розвитку інтернет-судів в Україні, висвітлюючи правові, технічні та бюджетні передумови, адаптовані до української обстановки. Концепція та дорожня карта в Україні будуть розроблені з метою забезпечення відтворюваності в інших економіках, де ЄБРР інвестує.

Проверьте

Дисонанс: "Голос" йде в розкол

Головна — Політика — 23 березня 2021, 16:46 Дисонанс: «Голос» йде в розкол Обмін взаємними …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *