Витрати на правничу допомогу, викладені в акті приймання-передачі, можуть зменшити, проаналізувавши адвокатські послуги і затрачений час.
Касаційний господарський суд Верховного Суду наполовину зменшив заявлені до відшкодування витрати на професійну правничу допомогу через те, що адвокат:
написав неякісний відзив на касаційну скаргу. Здебільшого цитував висновки суду апеляційної інстанції з оскаржуваної постанови та висновки КГС в майже аналогічній справі. Не навів доводів та нормативного обґрунтування стосовно спростування правової позиції, викладеної у касаційній скарзі. завищив час, який ніби-то витратив на судове засідання. В акті приймання-передачі зазначено, що засідання тривало пів години. Але відповідно до протоколу судове засідання тривало лише 18 хвилин. включив в послугу зустріч та обговорення напрямів підсилення правової позиції. ВС пояснив, що такий вид правничої допомоги, на який затрачено 2 години, не відповідає критеріям реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності) та розумності їхнього розміру у розумінні приписів частини п`ятої статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
Такі висновки викладено в додатковій постанові КГС ВС від 11 березня 2021 року у справі № 911/2681/19. Верховний Суд перевірив акт приймання-передачі наданих послуг з професійної правничої допомоги на реальність визначених сторонами:
видів наданих послуг; часу на їх надання в розрізі кількості затраченого часу на кожен вид правничої допомоги.
“Написання відзиву на касаційну скаргу обсягом 3 сторінки, на який адвокатом було потрачено 3 години, що пропорційно сумі у 12 тис. грн, не є співмірним зі складністю справи, – йдеться в постанові.