16 мая, 2024 11:00
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Суд, який скасував рішення про компенсацію "Ощадбанку" від РФ, посилався на "угоду про приєднання Криму" – ЗМІ

Рішення, винесене Апеляційним судом Парижа на користь Росії за позовом українського «Ощадбанку» проти РФ про збитки через анексію Криму, не є остаточними і не створює прецеденту для інших справ. Про це 2 квітня написала «Європейська правда», яка проаналізувала рішення французького суду.

Журналісти зазначили, що текст рішення суду викликав здивування, він містить некоректні положення і, по суті, не заперечує «входження» в РФ протиправно анексованого півострова.

«18 березня 2014 року Республіка Крим була приєднана до Російської Федерації на умовах договору, укладеного того ж дня «Про прийняття Республіки Крим до складу РФ та створення нових складових частин в межах Російської Федерації», – ідеться в рішенні суду.

Ваодночас суд не пояснив, то таке «Республіка Крим» і які факти передували «укладенню договору», підкреслили журналісти.

Апеляційний суд Парижа 30 березня 2021 року підтримав позицію міністерства юстиції РФ про відсутність юрисдикції в арбітражу за позовом на $1,3 млрд. «РФ вдалося довести, що так звані інвестиції, а саме кримське відділення «Ощадбанку», було створено до 1 січня 1992 року, тобто ще в радянський період, у зв’язку з чим вони не підпадають під дію Угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій», – заявив мін’юст РФ.

31 березня «Ощадбанк» повідомив, що планує негайно оскаржити це рішення Апеляційного суду Парижа.

Про претензії у зв’язку з незаконним користуванням інвестиціями фінустанови в окупованому Криму «Ощадбанк» повідомив Росії ще 2015 року і вимагав виплатити компенсацію, яка містить вартість втрати активів, бізнесу й відсотки. У січні 2016 року український банк ініціював арбітражний розгляд. Слухання справи відбулося в березні 2017 року.

У листопаді 2018 Арбітражний суд в Парижі визнав Росію винною в захопленні активів «Ощадбанку» в Криму й зобов’язав її відшкодувати збитки на суму $1,3 млрд. Тоді ж в «Ощадбанку» говорили, що в разі невиконання Росією рішення Арбітражного суду сума боргу щодня збільшуватиметься приблизно на $97 тис.

У серпні 2019 року міністерство юстиції РФ оскаржило рішення Арбітражного суду в Парижі. У жовтні Паризький апеляційний суд відхилив апеляцію.

Проверьте

У Росії оцінили втрати через відмову світу від вуглеводнів

Чубайс нагадав, що Європейський союз заявив про намір досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Цього …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *