17 апреля, 2024 19:04

У пресслужбі Порошенка пояснили, чому п’ятий президент зберігає готівкою понад 1,8 млрд грн

«Радіо Свобода» в пресслужбі експрезидента пояснили, що Порошенко «був вимушений зняти з рахунків у банку $51,2 млн і 423,3 млн грн через політичні репресії влади та її постійні спроби арештувати активи лідера опозиції». Там додали, що всі ці кошти знову покладуть на рахунки в банк «після припинення політичних репресій».

У пресслужбі «Європейської солідарності» зазначили, що у 2020 році Порошенко задекларував 222 млн доходів і сплатив із них понад 23 млн грн податків і військового збору, а також витратив на благодійність 150 млн грн.

Сума готівки, яку зберігає Порошенко, згідно з аналізом декларацій народних депутатів, проведеним «Радіо Свобода», найбільша серед нардепів.

У першій десятці рейтингу нардепів, які зберігають гроші готівкою (журналісти перевели задекларовані суми в гривневий еквівалент за курсом станом на 7 квітня), також опинилися:

Вадим Столар («Опозиційна платформа – За життя») – понад 325,7 млн грн; Дмитро Ісаєнко («Опозиційна платформа – За життя») – більше ніж 215,3 млн грн; Юлія Тимошенко («Батьківщина») – понад 169,5 млн грн; Максим Єфімов (група «Довіра») – понад 161,9 млн грн; Віталій Данілов ( «Батьківщина») – більше ніж 148,8 млн грн; Нестор Шуфрич («Опозиційна платформа – За життя») – понад 146,5 млн грн; Ігор Абрамович («Опозиційна платформа – За життя») – більше ніж 144,9 млн грн; Олександр Фельдман («Опозиційна платформа – За життя») – понад 144,7 млн грн; Олег Воронько («Слуга народу») – більше ніж 139,5 млн грн. Контекст:Згідно з деклараціями, у 2018 році Порошенко одержав приблизно 1,52 млрд грн доходів, у 2017-му – 16,3 млн грн, у 2016 році – 12,3 млн грн доходу. У рейтингу українського Forbes Порошенко посідає третє місце. За даними видання, статки політика у 2020 році зросли до $1,6 млрд. У червні 2020 року Forbes оцінював їх у $1,4 млрд. Порошенко, за даними його адвокатів станом на вересень 2020 року, фігурує у 58 кримінальних провадженнях. Водночас «Радіо Свобода» того самого місяця у ДБР відмовилися надати цю інформацію. У бюро заявили, що Кримінальний процесуальний кодекс не передбачає внесення відомостей «проти» або «щодо» особи. Наразі експрезиденту оголосили про підозру в одній справі – про призначення Сергія Семочка першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки. Слідство вважає, що Порошенко, будучи президентом, у 2018 році під час призначення Семочка видав явно злочинний наказ, яким схилив військову посадову особу до перевищення службових повноважень. У липні 2020 року ДБР завершило розслідування у цьому провадженні.

Проверьте

Нардепка Буймістер: Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі

«Сьогодні, 5 травня, Україна знову відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Це попри рішення парламенту, попри …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *