29 апреля, 2024 2:46
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Міжнародна торгова палата України: Україна отримає значно більше економічних здобутків при обмеженні експорту брухту

Міжнародна торгова палата України (International Chamber of Commerce, ICC) звернулася з відкритим листом до голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, нардепа від «Слуги народу» Дмитра Наталухи. Організація закликала підтримати законопроєкт №5175, який передбачає збереження ставки вивізного мита чорних металів на рівні €58 за тонну до 2027 року.

«ICC Ukraine вважає, що Україна отримає значно більше економічних здобутків при обмеженні експорту металобрухту, аніж відкривши для нього кордони. Тим більше, зважаючи на економічні реалії, європейські країни також розглядають аналогічні заходи із захисту власних ринків», – ідеться в повідомленні.

Контекст:12 липня 2016 року Рада ухвалила закон, який встановлював ставки експортного мита в розмірі €30 за тонну строком на три роки, навесні 2018-го їх підвищили до 42, у лютому 2019-го – до 58. Експортують брухт до ЄС із митом 5 за тонну, зазначало агентство «Інтерфакс-Україна». У Раді зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№5175), яким пропонують продовжити дію експортного мита на брухт на п’ять років. Дію експортного мита на брухт чорних металів в Україні потрібно продовжити ще на п’ять років, поки не нормалізується ситуація із забезпеченням цією сировиною українських металургійних підприємств, таку заяву зробив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков. Якщо експорту брухту не обмежувати, то його у країні буде все менше з кожним роком, зазначив нардеп від «Батьківщини», член парламентського комітету з питань економічного розвитку Сергій Тарута.

Проверьте

"Велика сімка" домовилася про податок для компаній-гігантів. Угоду називають історичною

«Міністри фінансів G7 після довгих років дискусій досягли історичної угоди про реформування глобальної податкової системи, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *