Голосіївський районний суд міста Києва виніс рішення у справі № 752/5194/21 щодо притягнення суддів КСУ Ігоря Сліденка та Ірини Завгородньої до адміністративної відповідальності.
Суд розглядав протоколи НАЗК щодо притягнення до відповідальності за:
подання завідомо недостовірних відомостей у декларації (частина четверта ст.172-6 КУпАП); вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (частина друга ст.172-7 КУпАП).
Суд виправдав Ігоря Сліденка та Ірину Загородню в цих справах.
Голосіївський районний суд вказав, що притягнення суддів до відповідальності за вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів є неможливим через те, що на розгляд Великої Палати КСУ було подано заяви про самовідвід від них самих, а також від представника Президента України в КСУ.
Водночас НАЗК зазначає, що наявність такої заяви не може бути підставою для участі у прийнятті рішення, оскільки частиною першою ст. 60 ЗУ «Про Конституційний суд України» суддям КСУ заборонено брати участь у прийнятті рішень, щодо яких у них наявний конфлікт інтересів.
У рішенні також вказано, що суд не вбачає можливим притягнення суддів КСУ до адміністративної відповідальності, оскільки КСУ є колегіальним органом, усі рішення якого приймаються більшістю голосів. Суддя А.В. Слободянюк підкреслила, що «відсутній прямий і безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між голосуванням та прийняттям рішення».
Крім того, на думку суду, суддів КСУ не може бути притягнуто до відповідальності за голосування у зв’язку з ухваленням Судом рішень та надання висновків, за винятком вчинення злочину або дисциплінарного проступку, про що вказано у частині четвертій ст. 149 Конституції України.