Зазначають, що кожен літр контрафактного пального означає недоотримання державою семи гривень акцизу. Водночас легальний бізнес готовий знижувати ціни на пальне в разі припинення функціонування тіньового ринку.
ДФС за підсумками січня – березня 2021 року вилучила незаконного пального на суму понад 500 млн грн і демонтувала 151 незаконну АЗС. Водночас, як зазначає голова ДФС Мельник, державі необхідно вдосконалити систему обліку імпорту, виробництва й реалізації пально-мастильних матеріалів.
«Сьогодні нашу увагу сфокусовано на ринку паливно-мастильних матеріалів. «Тіньовики» виявляють неабияку винахідливість, розробляючи схеми обкрадання держави, а відтак – і кожного з нас. На відео ви побачите, як через застосування таких «схем» державний бюджет щомісячно недоотримує мільярди гривень. Проте аналітичні можливості служби дозволяють нам виявляти будь-які тіньові схеми на ринку палива. Про ефективність такого підходу говорять результати роботи ДФС протягом першого кварталу цього року, які я наводив недавно», – написав Мельник.
Він додав, що спільні зусилля ДФС і бізнесу спрямовано на побудову економіки, за якої бізнес заробляє, платить зарплати і збагачує країну.
«На відміну від «тіньовиків» схема нашої роботи проста: гроші мають повернутися в бюджет, зловмисники – піти на лаву підсудних», – заявив голова Держфіскальної служби.
https://www.facebook.com/V.Melnik.official/videos/452229595852112/