На травень усю доступну потужність міждержавних перетинів для імпорту електроенергії з Росії та Білорусі зарезервували за собою чотири компанії: з Білорусі – «ЕРУ Трейдинг» і «ДЕ Трейдинг» («Донбасенерго») потужністю 200 і 100 МВт відповідно, з Росії – «ЕРУ Трейдинг» (760 МВт), ОНК-Груп (500 МВт) і ЕТГ (240 МВт).
Загалом це становить приблизно 30% від щодобового обсягу торгів на ринку на добу вперед (біржовий сегмент ринку), пише «РБК-Україна» з посиланням на дані ДП «Оператор ринку».
Контекст:Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії». До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано більше ніж 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав «Мінпром». За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske. 1 лютого 2021 року на сайті «Укренерго» з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними «Інтерфакс-Україна», дві українські компанії дістали доступ до імпорту. 18 березня стало відомо, що про необхідність обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко. Верховна Рада на засіданні 15 квітня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №3364-1 про внесення змін до законодавства України щодо врегулювання кризи неплатежів на ринку електричної енергії та питання сертифікації оператора системи передавання. Видання OilPoint писало, що документ також дозволяє ввести обмеження на імпорт електроенергії.