16 апреля, 2024 12:45
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Наглядова рада "Нафтогазу" не згодна з оцінкою Кабміном роботи групи 2020 року

«У рамках своєї компетенції ми здійснили оцінку результатів роботи цього складу правління у 2020 році та вважаємо їх дуже високими, а то й відмінними, враховуючи умови, у яких працювала команда», – ідеться у зверненні.

Склад наглядової ради компанії звертає увагу на накопичену заборгованість газзбутів за газ, який компанія була зобов’язана їм постачати на умовах покладених спеціальних зобов’язань. Уряд скасував це правило із серпня 2020 року, але заборгованість досі залишається непогашеною.

Голова наглядової ради Клер Споттісвуд підкреслила, що, незважаючи на надзвичайно складні умови 2020 року, компанія змогла досягти істотного позитивного значення вільного грошового потоку, що стало досягненням порівняно зі світовими показниками нафтогазової промисловості.

Окрім того, 2020 рік став першим роком після проведення анбандлінгу, коли діяльність щодо транспортування природного газу, яке було найбільшим джерелом доходів «Нафтогазу», передали «Магістральному газопроводу України».

«Тому ми наголошуємо, що результати командної роботи правління у 2020 році вважалися дуже високими, а за відсутності річного збитку були б відмінними. Але збиток виник через непідвладні правлінню обставини. Та компанія знайшла можливості для формування фінансових ресурсів, необхідних для реалізації інвестиційної програми з метою досягнення цільових результатів майбутнього видобутку та фінансових показників», – ідеться у зверненні.

У документі підкреслили, що звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління компанії «суперечить вимогам українського законодавства та керівних принципів Організації економічного співробітництва і розвитку щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності».

З’являється серйозна загроза для «безперервності господарської діяльності групи «Нафтогаз», а також реалізації реформи корпоративного врядування в державному секторі економіки України», ідеться в заяві. 

Контекст:28 квітня стало відомо, що Кабмін звільнив Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу», на його місце призначили Юрія Вітренка, строк його повноважень – один рік. Юридично звільнити Коболєва безпосередньо Кабмін не міг. Тому було припинено повноваження представників держави і незалежних членів наглядової ради «Нафтогазу», а за підсумками засідання уряду наглядову раду переобрали наново. Вона працюватиме в тому самому складі до проведення конкурсу на чотирьох незалежних членів ради. Уряд повідомив, що за підсумками засідання загальних зборів акціонерів «Нафтогазу» роботу наглядової ради і правління 2020 року визнано незадовільною. У Кабміні зазначили, що чистий консолідований збиток групи компаній 2020 року становив 19 млрд грн, водночас у затвердженому урядом фінплані передбачали отримання 11,5 млрд грн прибутку. Коболєв заявив, що заяви не писав, а про звільнення «дізнався з новин». Пізніше він повідомив, що не перешкоджатиме Вітренку посісти місце керівника компанії, але своє звільнення оскаржить у суді. У «Нафтогазі України» назвали рішення Кабміну «юридичною маніпуляцією» і поверненням до ручного керування держкомпаніями. Коболєв очолював «Нафтогаз» із березня 2014 року. У березні 2020 року контракт із ним продовжили ще на чотири роки.

Проверьте

В мире двое суток подряд умирает наибольшее с начала февраля число больных COVID-19 – данные ВОЗ

29 апреля смертность за сутки составила 14 950 пациентов, 30 апреля – 14 572. Последний раз …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *