19 февраля, 2024 6:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

ДПС пояснила нюанси взяття на податковий облік нерезидентів

Державна податкова служба оприлюднила інформаційний лист, в якому пояснила особливості виконання нерезидентами обов’язків щодо взяття на податковий облік, а також реєстрації платниками податку на прибуток в Україні з 1 січня 2021 року.

У роз’ясненні розглянуті зміни до Податкового кодексу України, які стосуються взяття на облік у контролюючих органах як платників податків іноземних юридичних компаній, організацій, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, а також їх реєстрації платниками податку на прибуток підприємств у випадках, визначених Кодексом.

Головна новація, що діє з 1 січня 2021 року – це імперативна вимога до нерезидентів (іноземних юридичних компаній, організацій) стати на облік у контролюючих органах.

Нерезидентами вважаються:

іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.

Представництво іноземного суб’єкта господарської діяльності – це установа або особа, яка представляє інтереси іноземного суб’єкта господарської діяльності в Україні і має на це належним чином оформлені відповідні повноваження.

Сама по собі процедура взяття на облік в податкових органах ще не визначає обов’язків платника податків – нерезидента по сплаті конкретного податку (платежу). Для того, щоб певний суб’єкт визначався як платник податку на прибуток підприємств з усіма правами та обов’язками – мають бути виконані відповідні реєстраційні процедури, якщо для цього є підстави, визначені Кодексом.

Починаючи з 1 січня 2021 року, платниками податку на прибуток підприємств – нерезидентами визнаються:

юридичні особи, які утворені в будь-якій організаційно-правовій формі та отримують доходи з джерелом походження з України, за винятком установ та організацій, що мають дипломатичні привілеї або імунітет згідно з міжнародними договорами України; нерезиденти, які здійснюють господарську діяльність на території України через постійне представництво та/або отримують доходи із джерелом походження з України, та інші нерезиденти, на яких покладено обов’язок сплачувати податок у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.

Проверьте

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДВ у власника земельної ділянки під час укладення сервітуту – роз’яснює ДПС

ГУ ДПС у Хмельницькій області пояснило, чи виникає об’єкт оподаткування у платника ПДВ – власника …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *