Видання підкреслило, що за кілька днів «Залізний купол» випустив «тисячі ракет».
Витрати Ізраїлю на оборону становлять у 2021 році 5,6% від ВВП країни, зазначала у квітні «Русская служба Би-би-си». За цим показником Ізраїль посідає третє місце у світі після Саудівської Аравії (8,4%) і Кувейту (6,5%).
Контекст:
Система ППО «Залізний купол» працює в Ізраїлі із 2011 року і захищає важливі об’єкти та населені пункти за допомогою нейтралізації бойових ракет на підльоті до цілі. Кожна батарея має радіолокаційну систему і три пускові установки із 20 ракетами-перехоплювачами в кожній установці.
Перехоплення здійснюють на відстані від 4-х до 70 км.
Зараз у країні 10 батарей системи.
The National зазначає, що «Залізний купол» демонструє ефективність до 90%, однак систему може бути пригнічено залповим вогнем противника.
«Залізний купол» масово використовують під час загострення кризи в травні 2021 року між Ізраїлем і Палестиною.
Ізраїльська поліція з міркувань безпеки заборонила мусульманам збиратися біля Дамаських (Шхемських) воріт старого міста Єрусалима, де йде основний потік мусульман, які моляться, у напрямку до Храмової гори. У Палестині звинуватили ізраїльську поліцію у спробах «перешкодити святкувати Рамадан».
Криза загострилася через судове рішення про виселення кількох палестинських сімей із району Шейх Джаррах у Східному Єрусалимі. Протести переросли в сутички між палестинцями та євреями. 9 травня ізраїльська поліція взяла штурмом мечеть Аль-Акса, священне місце для мусульман.
10 травня, у День Єрусалима, відбулися заворушення у старому місті, зокрема на Храмовій горі, постраждали сотні людей.
Увечері 10 травня після того, як Ізраїль не виконав ультиматуму ХАМАС про відведення силовиків із Храмової гори, Ізраїль почали масовано обстрілювати з Гази. Відповідальність за обстріл узяло на себе військове крило ХАМАС.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пообіцяв відповісти «великою силою» на ракетний обстріл. 12 травня ізраїльські військові заявили про знищення керівників військової розвідки ХАМАС.
Нинішній конфлікт між країнами став наймасштабнішим протягом останніх років, обстрілів з обох сторін не припиняють.
За інформацією The Times of Israel станом на ранок 14 травня, по Ізраїлю випустили приблизно 2 тис. ракет, загинуло дев’ятеро людей, включно з п’ятирічним хлопчиком і 87-річною жінкою, яка померла 13 травня (впала і вдарилася головою, коли бігла в бомбосховище).
Із 10 травня під час операції «Вартові стін» Ізраїль уразив понад 700 військових цілей ХАМАС, убито приблизно 60 представників руху, зокрема 10 старших командирів, зазначає The Jerusalem Post. За даними місцевої влади станом на 14 травня, у секторі Гази загинуло 115 осіб, орієнтовно 600 дістало поранення.
Ізраїль заявляє, що більшість жертв у Газі – члени терористичних груп і в деяких випадках жертви власних ракет ХАМАС, які приземлилися всередині сектору.