«Постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2021 року №474 […] запроваджено встановлення максимальної торговельної надбавки на бензини автомобільні та дизельне паливо. Дія цієї постанови поширюється на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р.«, – ідеться в роз’ясненні відомства.
У міністерстві уточнили, що йдеться про бензин марки А-92, А-95 і дизельне пальне.
«Таким чином, під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміум-сегмента за вищою ціною, ніж соціально значуще пальне«, – пояснили в Мінекономіки.
https://www.facebook.com/mineconomdev/posts/4165397930184490
Контекст:
15 травня мережі автозаправних станцій ОККО і WOG заявили про зупинення продажів пального преміум-класу через введення Кабміном держрегулювання цін. «Це пов’язано з тим, що продаж пального цих марок за ціною, вcтановленою Кабінетом Міністрів на травень, є збитковим для мережі«, – заявили в ОККО.
Кабінет Міністрів України на засіданні 14 травня встановив межу націнки на пальне в мережах автозаправних станцій. Держрегулювання цін на продаж у мережах АЗС бензинів А-92, А-95 і дизпального потрібно, щоб запобігти зловживанням суб’єктами господарювання та забезпечити доступність пального для населення, пояснили в Мінекономрозвитку.
У відомстві назвали захід тимчасовим і вимушеним.
Співрозмовники видання enkorr в уряді заявили, що середня ціна дизельного пального на травень з урахуванням граничної націнки може становити 27,89 грн/л, а бензину – 30,22 грн/л.
У Європейській бізнес-асоціації завили, що ініціативи уряду України щодо держрегулювання цін на пальне неприйнятні в цивілізованій європейській країні і сприятимуть тінізації ринку.