Гроші спрямують на зміцнення здатності України протистояти агресії Росії.
«Фінансування прискорить реформи, подолання корупції, підвищить прозорість та підзвітність, зокрема завдяки розширенню ініціатив електронного уряду», – ідеться в документі.
У Держдепі переконані, що виділення грошей сприятиме інституційним реформам і «необхідному навчанню для європейської інтеграції», а також поліпшенню бізнес-клімату й торговельних можливостей України.
Американські дипломати підкреслили важливість підтримки аграрного сектору й енергетики. Держдеп вважає за необхідне провести реформи української національної нафтогазової компанії. У запиті не уточнили, яку саме компанію мають на увазі.
Окрім того, за ці гроші планують підтримати діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, демократичні та економічні реформи, громадянське суспільство, судову реформу і процеси децентралізації.
Контекст:
Міністерство оборони США на початку березня цього року схвалило пакет допомоги у сфері безпеки для України на суму $125 млн, він включає надання українським військовим обладнання та консультацій. Пентагон підтвердив намір надати Україні оборонну летальну зброю.
Сенатори США презентували в березні законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки. Проєкт закону дає змогу надавати українській армії допомогу на суму до $300 млн на рік і ще щороку $4 млн на навчання українських офіцерів. Комітет Сенату США 21 квітня підтримав законопроєкт про посилення партнерства США й України у сфері безпеки.
У квітні цього року президент США Джо Байден зробив запитав у Конгресу на $715 млрд на військові потреби. У проєкті бюджету на 2022 фінансовий рік, який опублікували на сайті Білого дому, ішлося про те, що такий «запит віддає пріоритет необхідності протидіяти загрозі Китаю і стримуванню дестабілізаційної поведінки Росії».