За його словами, кількість дорожньо-транспортних пригод із травмованими знизилася на 14%.
Білошицький нагадав, що протягом першої доби після запуску системи було зафіксовано понад 57 тис. правопорушень, зараз їх кількість зменшилася увосьмеро.
Зазначають, що за рік роботи системи автоматичної фіксації ПДР було ухвалено майже 1,74 млн постанов. З них виконано приблизно 1,48 млн (оплачено штрафів на загальну суму 259,6 млн грн).
За інформацією МВС, в Україні встановлено 130 камер відеоспостереження, до кінця року їх кількість зросте до 400 одиниць, повідомив заступник міністра Антон Геращенко.
«За загальним планом, до 2024 року по країні має з’явитися 1,5 тис. камер у тих місцях, де зберігається аварійна небезпека», – додав він.
У планах МВС – фіксувати швидкість автомобілів у русі.
«Наразі тестуються чотири машини, на які встановлено радари, що дозволяють фіксувати швидкість зустрічної машини та авто, яке обганяє. До 2024 року пропонується запровадити 550 камер, які фіксують порушення швидкісного режиму в русі», – сказав Геращенко.
Крім того, народні депутати готують новий законопроєкт, який дасть змогу використовувати мобільний телефон як чинник фіксації порушення ДТП на дорозі. Водії, які допомагатимуть поліції фіксувати порушення, отримуватимуть 10% від суми штрафів, підкреслив заступник міністра внутрішніх справ України.
Контекст:
Система відеофіксації почала працювати в Україні в ніч на 1 червня минулого року.
Список камер, які працюють, й адреси їх розташування опубліковано на сайті МВС.
Із червня МВС запустило мобільний застосунок, що дає можливість перевірити наявність штрафів за порушення ПДР, а також оплатити їх.
8 вересня у МВС повідомили про запровадження нових засобів для виявлення порушників правил дорожнього руху – так званих фантомних патрулів.
Протягом перших п’яти місяців роботи камер автофіксації кількість порушень ПДР знизилася майже на 30%, заявляв міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.