«Фактично вже розпочато роботи. Завдяки підтримці «Метінвесту» у нас з’явилася проектна документація на розробку цих об’єктів, на реконструкцію музею «Історії запорізького козацтва», на реконструкцію «Кургану Єдності України поруч із музеєм». І ми маємо дуже непоганий темп розвитку цих об’єктів. Зараз у нас завдання запустити вже будівельний етап робіт, – зазначив він. – Хортиця – це понад тисячоліття духовної історії. Стародавнє святилище, слов’янське поселення, Запорізька Січ – усі ці речі пов’язані з островом, про них треба розповісти нашій країні. Цей острів, розташований посеред Дніпра, символічно може об’єднати і правий, і лівий береги Дніпра, що дуже потрібно для нашої країни».
Директор музею наголосив, що над проєктом працюють як органи влади, так і приватний бізнес.
«Мені здається, тут співпраця Міністерства культури, нашого заповідника, обласної адміністрації, «Метінвесту», вона якраз допоможе вийти на абсолютно новий рівень сприйняття культурної спадщини для нашої держави», – заявив Остапенко.
Контекст:
У квітні Мінкульт, Запорізька ОДА та «Запоріжсталь» підписали меморандум про проєкт розвитку Національного заповідника «Хортиця».
Важливо, що до нас долучається для реалізації цього глобального проєкту інвестор, міжнародна компанія «Метінвест», яка має успішний досвід реалізації проєктів національного масштабу і яка готова стати провідником перетворень Хортиці. Це партнер, який викликає довіру. Наше спільне завдання – робити все якісно, прозоро, у діалозі із громадськістю», – заявив на церемонії підписання міністр культури України Олександр Ткаченко.