30 апреля, 2024 15:08
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Бахматюк: Зараз мене в жодні списки Forbes не заносять. У мене тільки зовнішніх запозичень на $2 млрд

Гордон зазначив, що Бахматюк неодноразово потрапляв у список Forbes як один із найбагатших людей України і запитав про розміри його статків наразі.

«Зараз мене в жодні списки Forbes не заносять, це однозначно. По-перше, репутаційна ситуація. По-друге, не забувайте, що, крім внутрішніх ситуацій, є зовнішні: у мене зовнішні запозичення в розмірі $2 млрд», – сказав Бахматюк.

Він пояснив, що на побудову бізнесу було витрачено багато коштів.

«Ми ж побудували цю машину. [Моє] прізвище ж не Рокфеллер. Ми їздили по світу, брали зовнішні запозичення. Ми розмістили десь 700 млн євробондів, ми взяли 500 млн синдикованого кредиту і ще по дрібниці десь 200–300 млн. І побудували на 3 млн парк елеваторів, один із найбільших в Україні, купили техніки на 600 млн, модернізували той самий «Авангард», побудували дві найбільші фабрики у світі (у Кам’янці-Подільському та Херсоні)», – сказав бізнесмен.

Він підкреслив, що фабрика з виробництва яєць у Херсоні 2012-го року була найбільшою і найсучаснішою фабрикою у світі.

«І мої зовнішні проблеми живуть разом зі мною два роки. І перед тим, як зустрітися з вами, я був на Близькому Сході, у Європі – спілкувався з кредиторами. М’яко кажучи, вони мене начебто ще розуміють і люблять, але вже дуже сильно втомилися мене нести на крилах», – зазначив Бахматюк.

Він додав, що люди, які є власниками його боргів, також є власниками боргів України і дивляться на його ситуацію через призму України.

«Я не погіршую ситуацію. Я ніколи в житті не обгиджую Україну. Ніколи, за жодних обставин. Я кажу, що країна не винна в тому, що є такі люди. Я себе теж не ідеалізую в цьому питанні… Але якщо впаде «Укрлендфармінг», хто потім буде інвестувати в такі проєкти?» – запитав Бахматюк.

Бахматюк: Я готовий повернутися в Україну, якщо мені призначать заставу в розмірі 50 млн грн. Читайте повну версію інтерв’ю

ВІДЕО


Контекст:

У 2013 році статки Бахматюка журнал «Фокус» оцінював у $1,247 млрд, він посідав 13-те місце в рейтингу «200 найбагатших людей України». Але, як пише УНІАН, після анексії Криму і початку воєнного конфлікту на Донбасі бізнесмен втратив частину своїх активів. У рейтингах «100 найбагатших українців», складених журналами НВ і «Фокус» 2020 року і журналом Forbes 2021 року, бізнесмена немає.

Бахматюк є фігурантом кримінального провадження про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту «VAB Банку» на суму 1,2 млрд грн, виданого в жовтні 2014 року. У жовтні 2019 року через кримінальне переслідування бізнесмен покинув Україну, зараз із сім’єю проживає у Відні. У листопаді його заочно повідомили про підозру.

Бізнесмен перебуває в розшуку в Україні. Йому інкримінують дві статті Кримінального кодексу: ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом).

У попередньому інтерв’ю засновнику інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону в листопаді 2020 року Бахматюк розповів, що він офіційно перебуває в Австрії. За словами бізнесмена, українські правоохоронці знають, де він.

«Я готовий давати свідчення… Вони за законом мають делегувати австрійській прокуратурі право мене допитати, задати запитання, але я буду у європейській державі, з нормальним адвокатом, без перекручування процесів», – говорив Бахматюк.

Проверьте

В Украине сделали уже 1,5 млн прививок от коронавируса

«За прошедшие сутки в Украине против COVID-19 было привито 55 573 человека. Из них вакцинировано …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *