4 мая, 2024 12:22
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Неважливо, хто ти". Марченко прокоментував інформацію про санкції РНБО проти добровольців на Донбасі

Мова про це зайшла після репліки журналіста про те, що в санкційних списках, окрім злодіїв у законі, «опинилися добровольці, яких узагалі важко назвати «злодіями в законі».

«Ви кажете, добровольців. Якщо є підстави, кримінальні справи і є факти, то неважливо, хто ти – волонтер, доброволець чи міністр. Якщо є факти, які свідчать про те, що ти порушив закон, то маєш за це відповідати. І ніхто тобі індульгенції не має робити», – сказав Марченко.

За словами міністра, на повторному засіданні РНБО МВС «надало всі факти, які дозволили мати членам РНБО достатньо підстав, щоб проголосувати саме у такий спосіб».

Глава Мінфіну зазначив, що списки людей, які можуть потрапити під санкції, «з’являються вже перед засіданням РНБО».

«Ми можемо з ними ознайомитися й ухвалити рішення, поставити питання на засіданні РНБО, і так буває досить часто. Але найголовніше – за кожне підготовлене рішення в РНБО є відповідальні особи, які несуть за це персональну відповідальність. Це не так, що хтось дістав якийсь листочок і каже голосувати. Є відповідні правоохоронні органи, які готують ці матеріали. Ці питання досить ретельно вивчають, і всі рішення правомочні у питанні їхнього доведення до рішення РНБО», – пояснив Марченко.

На уточнювальне запитання, чи за всі рішення РНБО він голосував, міністр прямої відповіді не дав.

«Іноді, якщо є питання, ми їх озвучуємо і голосуємо із зауваженнями. Такий формат можливий, і він часто був. По кожному з питань може бути навіть до 10 голосувань. У нас не буває одноосібного голосування. Якщо є запитання, якщо необхідні уточнення, то це досить можливий сценарій, коли із зауваженнями ухвалюють рішення», – відповів Марченко.

Контекст:

На засіданні 14 травня 2021 року РНБО вирішила застосувати персональні санкції проти деяких осіб, як повідомляли, 557 відомих у світі «злодіїв у законі» і 111 кримінальних авторитетів. Секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв того самого дня, що Радбез продовжив також санкції проти громадян і компаній РФ і України, строк дії яких закінчувався у травні.

Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО указом від 21 травня.

Згідно з додатками до указу, у двох санкційних списках – 674 фізичні особи та 138 юридичних. Серед них – ватажки «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін і Леонід Пасічник, «глава» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов, а також Полікарп Джанелідзе, Андрій Недзельський, Сергій Лисенко, Георгій Хмелідзе, Асоян Нодарі, Сергій Олійник та інші особи, яких ЗМІ називали «злодіями в законі».

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомляв, що під санкції потрапили командир добровольчого батальйону імені шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський і його соратники, Салман Сайнароєв і Муслім Ідрісов (за даними «Радіо Свобода», він начальник штабу батальйону).

Нардеп від «Європейської солідарності» Ахтем Чийгоз збирався надіслати Зеленському депутатський запит про виключення добровольців зі списку санкцій, повідомляв його колега по фракції Олексій Гончаренко. В опублікованому у Facebook фото документа наводять імена бійців – Ідрісов, Сайнароєв, Умхан Автаєв, Мансур Мовсаєв. У документі зазначали, що передбачені РНБО санкції включають депортацію людей з іноземним громадянством, що для учасників бойових дій на Донбасі та бійців за незалежність Ічкерії означає пряму загрозу життю.

Проверьте

У "Нафтогазі" спростували заяву Коболєва, що він не одержав частини премії за перемогу над "Газпромом"

За словами Білявського, виплату провели відповідно до рішення наглядової ради компанії і самого Коболєва. «На …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *