«Ми акцентуємо увагу на чіткій дорожній карті реформ, на прозорих і зрозумілих джерелах фінансування. Тому що просто, щоб звучало в контексті «Ми за добро і за здоров’я», – так усі цього хочуть, і всі хочуть сталого розвитку. Тому потрібно об’єднати зусилля для пропрацювання всіх механізмів реалізації», – сказала Циганок.
Вона підкреслила, що бізнес готовий до екомодернізації і розуміє невідворотність руху України в цьому напрямку, але він виступає за прозорі правила і розраховує на створення реального механізму підтримки.
«У нашій державі існує як сумлінний, так і шахрайський бізнес. Так от сумлінний бізнес давно готовий до модернізації, він давно шукає джерела для покращення своїх стосунків із довкіллям. І він зацікавлений у довгостроковій капіталізації бізнесу. Але дуже необхідні прозорі правила гри», – зазначила Циганок.
Контекст:
Законопроєкт №4167 про запобігання, зменшення та контроль над забрудненнями, які виникають унаслідок промислової діяльності, перебуває на розгляді Верховної Ради з вересня 2020 року. У лютому і травні 2021-го парламент не зміг ухвалити документ, зараз його передано на доопрацювання у профільний комітет.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що протягом 10–12 років промисловість має пройти модернізацію і скоротити викиди.