9 марта, 2024 11:15
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Реєстраційні дії щодо припинення права оренди землі: на що звертати увагу

Офіс протидії рейдерству пояснює, на що слід звертати увагу під час проведення реєстраційних дій щодо припинення права оренди землі.

Заступник керівника Офісу протидії рейдерству Мін’юсту Олена Антонюк нагадала, що у разі внесення змін до договору або його розірвання слід надати правову оцінку умовам договору оренди, оскільки сторони мають право передбачити, що угода про розірвання або зміну договору підлягає нотаріальному посвідченню.

Під час розгляду заяв про припинення права оренди землі слід враховувати, що договір оренди землі може бути розірвано в трьох випадках:

за згодою сторін; за рішенням суду (за позовом однієї зі сторін); в односторонньому порядку (шляхом односторонньої відмови від договору), якщо це прямо передбачено законом або договором.

У разі подання для державної реєстрації припинення права оренди судового рішення його зміст має бути оцінено на предмет встановлення ним саме припинення такого права.

Читайте також: Угода про перехід права власності на земельні ділянки: обов’язкові реквізити

Коли ж ідеться про державну реєстрацію припинення права оренди земельної ділянки на підставі односторонньої заяви її власника, слід проаналізувати умови договору.

Зокрема, встановити наявність у ньому права на таку односторонню відмову та механізм його здійснення, щоб з’ясувати, чи подані для державної реєстрації документи дають змогу встановити припинення речового права на нерухоме майно.

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи – орендаря не є підставами для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Якщо ж у договорі передбачено, що вказані обставини є підставою для його розірвання, то після зміни власника земельної ділянки необхідно врахувати такі моменти:

договір оренди автоматично не припиняє дію; новий власник земельної ділянки в силу вимог закону набуває статусу орендодавця з належними орендодавцю за договором правами та обов’язками; сторона договору, яка хоче його розірвати, за відсутності такого бажання в іншої сторони має право звернутися до суду з відповідною вимогою.

Проверьте

Вадим Столар использует псевдопатриотов из «Нацкорпуса», чтобы вернуться к схематозу в Киеве

Народный депутат от пророссийской партии ОПЗЖ Вадим Столар пытается восстановить контроль над Киевом и для …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *