«Закон про податкову амністію навряд чи принесе додаткові кошти в бюджет. Як буде з ресурсним законопроєктом – подивимося, але я теж не дуже вірю. Водночас витрати збільшуватимуться, оскільки бажання у президента витрачати гроші – колосальне. Корупція буде тільки посилюватися. Порушення з відшкодуванням ПДВ стають уже масовою історією. Тому виходить так: вигризати будуть більше», – сказав він.
Данилюк спрогнозував наприкінці цього року або на початку наступного «серйозні переговори й дуже жорсткі умови з боку МВФ».
Контекст:
Проєкт закону №5153 про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян через добровільне декларування активів і сплату одноразового збору в бюджет, який називають «законом про податкову амністію», Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому 15 червня. Документ передбачає проведення одноразового спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб у період із 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що, за підрахунками Міністерства економіки України, 2019 року рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%.
Після ухвалення закону про податкову амністію представник МВФ повідомив, що експерти Фонду аналізують документ щодо неможливості використовувати його для відмивання коштів та корупції.
Данилюк був міністром фінансів України з квітня 2016-го до червня 2018 року. У 2020 році заснував Центр національної стійкості та розвитку разом з ексгенпрокурором Русланом Рябошапкою і колишнім главою МЗС України Павлом Клімкіним.