Пасічник подав позови 1-го, 3-го, 7-го, 8-го та 10 червня, водночас предмет спору і відповідачі скрізь одні й ті самі, пише агентство з посиланням на офіційний сайт «Судова влада в Україні».
«З публічних джерел мені відомо, що з початку червня пан Пасічник подав до Печерського суду вже п’ять позовів про захист честі і гідності. Одним з відповідачів у всіх позовах вказано я. Можу припустити, що це пов’язано з моєю адвокатською діяльністю у справах в Україні і в Англії стосовно дій менеджменту БХФЗ, які ми кваліфікуємо як такі, що завдають шкоди БХФЗ і його акціонерам», – сказав адвокат Левицький.
Він зазначив, що зазвичай багато однакових позовів подають, щоб система автоматичного розподілу справ між суддями хоча б один із цих позовів розподілила «зручному» позивачеві судді.
«Додатковою ілюстрацією цього також є те, що всі або якісь із цих позовів не сплачені або сплачені не в повному обсязі судовим збором. Варто відзначити, що «РБК-Україна» також направило до Печерського суду запит про зміст позовів, проте відповідь поки не надійшла. Подібні дії Пасічника і його адвокатів можуть мати ознаки зловживання процесуальними правами, за який законом передбачено відповідальність», – зазначено в публікації.
Контекст:
Агентство нагадало, що 2005 року Контрольно-ревізійне управління перевіряло використання бюджетних грошей Міністерством охорони здоров’я у 2002–2003 роках, коли Пасічник був заступником міністра охорони здоров’я – головою Державної служби лікарських засобів.
На підставі висновків КРУ у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію і її голова Сергій Осика у зверненні до генпрокурора України 21 січня 2005 року повідомив, що в діях Пасічника помітні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.