6 мая, 2024 6:53
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Невиконанням обіцянок щодо вирішення кризи в "зеленій" енергетиці Кабмін відлякав інвесторів – бізнес-представник США

«Як відомо, уряд України не виконує контрактів і понад рік має борг перед приватними компаніями більше ніж $1 млрд. Інвестори, у яких виникають проблеми з виплатою кредитів, банки та інші інвестори не хочуть вкладати кошти у цю сферу в Україні», – заявив Вільямс.

Він підкреслив, що держава має оперативно вирішити кризу боргів у «зеленій» енергетиці, щоб повернути довіру інвесторів і щоб відновити приплив іноземних інвестицій в Україну.

«Україні потрібно швидко вирішити цю кризу ПДЕ та дійти якогось компромісу, якихось домовленостей і виплатити ці борги», – додав Вільямс.

Контекст:

Влада в Україні хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, зараз пропонують широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюють, писала 22 березня «Економічна правда».

2 червня Кабінет Міністрів подав проєкт закону про введення акцизного податку на електроенергію, вироблену з поновних джерел енергії. У пояснювальній записці йдеться, що його мета – забезпечення збалансованості бюджетних надходжень «шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни», а також усунення прогалин чинного законодавства. Він зараз на опрацюванні в комітеті Ради.

Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії вже загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій у середині лютого резолюції Європейського парламенту.

Міжнародна торговельна палата звернулася до влади України з вимогою виплатити борги за «зелену» енергію.

У Європейському банку реконструкції та розвитку вважають, що плани Кабінету Міністрів України ввести акцизний податок на «зелену» електроенергію несприятливо позначаться на розвитку поновних джерел енергії в Україні.

«Укррудпром» проаналізував судовий реєстр і з’ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП «Гарантований покупець», було вже понад 50, загальна сума збитку за позовними заявами на той момент перевищила 630 млн грн.

За інформацією «Главкому», позов проти України подала компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, про цей позов стало відомо 28 квітня 2021 року. Компанія заявила, що ДП «Гарантований покупець» змусило дочірні компанії Modus Energy підписати додаткову угоду, яка передбачає скорочення доходів.

Modus Energy розглядає це як ініціювання процедури розірвання договору купівлі-продажу «зеленої» енергії, який уклали до 2030 року. Позивач просить арбітражний суд визнати, що Україна порушила вимоги статей договору до Енергетичної хартії, зобов’язати країну виплатити відсотки на суми збитків, нарахованих арбітражним судом, і зобов’язати сплатити всі судові витрати.

Проверьте

Підвищення податків гальмує економічне зростання України – економіст

«Невдале рішення з огляду на те, що якщо воно буде вводитися, ще й із наступного …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *