Цифрові монети вирішили роздати, щоб популяризувати використання біткоіна та криптогаманця.
«За допомогою стимулу в розмірі $30 у біткоінах ми хочемо, щоб населення використовувало цю систему як законний платіжний засіб, щоб забезпечити приплив грошей в економіку й допомогти економічному зростанню країни», – заявив Букеле.
Глава Сальвадора впевнений, що закон про визнання біткоіна платіжним засобом набуде чинності 7 вересня цього року.
Телеведучий Yahoo Finance Зак Гусман підрахував, що владі Сальвадора для такої акції доведеться закупити біткоіна на суму $195 млн. Підрахунок він провів, помноживши $30 на кількість дорослого населення країни (6,5 млн осіб).
Контекст:
Сальвадор 9 червня став першою країною у світі, де біткоін визнали офіційним платіжним засобом. Букеле говорив, що біткоін має ринкову капіталізацію в розмірі $680 млрд. За його словами, якщо 1% цих коштів інвестувати в Сальвадор, це збільшить ВВП країни на 25%. Букеле доручив опрацювати план майнінгу криптовалюти завдяки дешевій поновній енергії вулканів.
За відомостями Reuters, економіка Сальвадора дуже залежить від грошей, які сальвадорці переказують з-за кордону. У 2019 році грошові перекази у країну становили майже $6 млрд, або приблизно п’яту частину ВВП, що є одним із найвищих показників у світі. Перехід на цифрову валюту дасть змогу уникнути високих податкових зборів, пов’язаних зі щомісячним переказом грошей додому.