6 мая, 2024 22:19
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Чинну ціну на електроенергію для українців Кабмін залишив незмінною ще на місяць

У рішенні уряду зазначено, що передбачений раніше строк 30 червня змінюють на 31 липня.

«НВ Бізнес» вважає це відкладанням підвищення ціни у зв’язку з покладеними спеціальними зобов’язаннями (ПСО).

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що продовження ПСО Міністерство енергетики України пов’язує з тим, що потрібен додатковий час для розрахунків моделі фінансової стабільності учасників ПСО.

До цього глава відомства Герман Галущенко анонсував нову модель ПСО. Зокрема, планували, що споживачі менше ніж 100 кВт/год енергії платитимуть менше за нинішні 1,68 грн/кВт-год, а таких домогосподарств, за словами Галущенка, у країні приблизно 40% серед побутових споживачів.

Контекст:

На засіданні 28 грудня 2020 року уряд України скасував пільговий тариф 90 коп./КВт-год на перші 100 кВт-год для побутових споживачів. Із 1 січня 2021 року населення оплачує всю спожиту електроенергію за єдиним тарифом – 1,68 грн/кВт-год.

До цього ціни на електроенергію для населення переглядали в березні 2017 року, писав портал ExPro. Вони становили 0,9 грн/кВт-год на перші 100 кВт-год і 1,68 грн/кВт-год на решту обсягу місячного споживання.

1 лютого 2021 року уряд затвердив порядок надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої в I кварталі, у зв’язку зі скасуванням окремих понижених тарифів деяким категоріям споживачів.

Згідно з квартальним звітом Європейської комісії, ціна на електричну енергію для побутових споживачів в Україні в I кварталі 2021 року залишається в середньому в чотири – сім разів нижчою, ніж у країнах Європи.

18 червня під час виступу у Верховній Раді міністр Галущенко заявляв, що аномальне падіння цін на електроенергію в травні до рівня, нижчого від собівартості виробництва, призвело до хронічної збитковості всіх генерувальних компаній.

Проверьте

ЄБРР поліпшив прогноз зростання економіки України у 2021 році

«За очікуваннями, ВВП зросте на 3,5% як 2021-го, так і 2022 року», – ідеться у прогнозі. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *