16 мая, 2024 3:51
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Експерт про конфлікт навколо НАК "Нафтогаз": Зараз сторони мають зупинитися і дати Вітренку можливість працювати

«Те, що відбувається зараз, – держкомпанію трясе. А люди перестали працювати і розділилися на два табори – одні за одних, інші за інших. Такого не повинно бути в такій компанії, адже скоро опалювальний сезон. Газ України – один із важливих елементів Стратегії енергобезпеки країни, і уряд, президент не повинні допускати такої вакханалії», – сказав експерт.

Він вважає, що під час призначення Вітренка в НАК конфлікту інтересів не було.

«Я не юрист, але я не бачу конфлікту інтересів у знаходженні Юрія Вітренка на посаді голови правління НАК «Нафтогаз Україна». Так, написав він на посаді т.в.о. міністра, що незадоволений роботою наглядової ради НАК. Так і я незадоволений їхньою роботою. Зараз потрібно зупинитися і встановити статус кво, працювати, можливо, повернутися до всіх цих питань у березні – квітні наступного року. За цей час, може бути, буде прийнято новий закон про наглядові ради, кілька проєктів є в парламенті. У березні – квітні можемо вийти на узгоджені та юридично бездоганні питання. На місці [голови НАЗК Олександра] Новікова я б розумів, що він рубає дерево, що може обрушитися. Я говорю про роботу компанії. Не той час, коли це можна робити», – переконаний Уніговський.

Вирішити сформований конфлікт може Кабінет Міністрів, додав він.

«Якщо вистачить рішучості й волі звільнити наглядову раду, уряд може це зробити. Але, скоріше, зараз треба вести мову про те, що зараз сторони зупиняються і домовляються, даючи Юрієві Вітренку можливість працювати», – підсумував генеральний директор ТОВ «Нафтогазбудінформатика».

Контекст:

НАЗК 1 липня надіслало голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд припис, у якому вимагає розірвати контракт із Вітренком. В агентстві вважають, що Вітренко порушив ст. 26 закону «Про запобігання корупції» та впливав на роботу «Нафтогазу», і в такий спосіб його призначення на пост голови НАК порушує закон, заявляють у НАЗК. Вітренко заявив, що оскаржить цей припис у суді.

14 червня аналогічне розпорядження агентство направляло до Кабміну. Окружний адміністративний суд Києва 18 червня зупинив дію цього розпорядження, а Вітренко назвав його «прикладом вибіркового правосуддя». 30 червня відбулося засідання наглядової ради «Нафтогазу», на ньому вирішили перенести розгляд питання про можливе усунення Вітренка.

Кабінет Міністрів України оголосив про звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління «Нафтогазу» 28 квітня. На його місце призначили Юрія Вітренка. 13 травня з ним підписали контракт на 12 місяців. Імовірно, за пів року буде оголошено конкурс на посаду голови правління НАК.

Проверьте

Ексміністр праці Польщі побився об заклад із Миловановим на 1 млн грн

Політики почали дискусію про Конституцію України ще під час форуму «Україна 30». Кульпа доводив, що …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *