19 марта, 2024 11:52
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Проєкт ЄС «Право-Justice» презентував Інтегровану рецепцію Вишгородського районного суду Київської області

5 липня 2021 року проєкт ЄС «Право-Justice» презентував Інтегровану рецепцію Вишгородського районного суду Київської області в рамках ініціативи «Модельні суди», покликаної сприяти реформуванню системи правосуддя та допомогати українським судам ставати клієнторієнтованими та інклюзивними.

Учасники події мали нагоду оглянути суд, який за фінансової підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» став пілотним проектом і покликаний змінити підходи до надання послуг відвідувачам – сторонам у судових справах, їхнім адвокатам, свідкам, громадськості. Таким чином, було наочно продемонстровано нову форму взаємодії суду і перший суд в Україні за принципом «єдиного вікна». Ця ідея задумувалася для максимальної клюєнтоорієнтованості суду. Зокрема, були представлені новий інтер’єр приміщення, ефективні комунікатори на інтегрованій рецепції суду, доступну стійку для заряду електронних пристроїв, вказівники на дверях та електронні табло, зону очікування для дітей.

Відповідно до цілого комплексу модельних рішень, рекомендованих європейськими та національними експертами, процес переобладнання приміщення Вишгородського районного суду Київської області зайняв два роки.

На презентації Інтегрованої рецепції Вишгородського районного суду Київської області були присутні Ремі Дюфло, т.в.о. голови Представництва Європейського Союзу в Україні, Анна Адамська-Галлант, міжнародний головний експерт, керівник компоненту «Судова реформа» у проєкті ЄС «Право-Justice», Богдан Моніч, голова Ради суддів України, Валерій Бондар, Голова служби судової охорони, Олексій Сальніков, т.в.о. голови Державної судової адміністрації України, Ірина Котлярова, голова Вишгородського районного суду Київської області.

Анна Адамська-Галлант, міжнародний головний експерт проєкту ЄС «Право-Justice» підкреслила, що існує багато українських судів, які прагнуть поліпшити спосіб своєї діяльності шляхом впровадження найкращих європейських практик у цій галузі. Клієнтоорієнтований підхід є одним із елементів, що сприяє підвищенню довіри до судової влади. Ініціатива «Модельні суди» дозволяє не лише вчитися на міжнародному досвіді, а й створює простір для обміну хорошими практиками та рішеннями, які впроваджуються українськими судами за власною ініціативою.

В свою чергу, Богдан Моніч зазначив, що Україна перебуває в затяжній судовій реформі і дуже часто ставиться питання довіри до судів.

“В Україні близько 3,6 млн справ щорічно розглядають суди, більшість з них не оскаржується. Однак, це не дає права нам говорити, що у нас все гаразд. Власне, тому ми і вживаємо заходів, щоб цей рівень довіри до судів суттєво підвищити. Суд має допомогати громадянам, від імені держави виконуючи функцію правосуддя, – при цьому, безумовно, знижуючи рівень стресу при зверненні громадян до суду”, впевнений пан Моніч.

Більше про захід читайте в газеті “Юридична практика” №27-28 від 13 липня 2021 року.

 

 

.

Проверьте

Титушки из Нацкорпуса дерибанят стройплощадки «Аркады» на Осокорках: Вывозят грузовиками тысячи тонн песка

Представители Национального корпуса продолжают вывозить песок с места строительства ЖК «Патриотика на озерах» на столичных …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *