15 мая, 2024 8:26
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Восени ціни на гарячу воду й опалення в Києві можуть зрости на 30–40% – КМДА

Він нагадав, що 20 травня в Україні перестав діяти механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на доправлення природного газу для підприємств теплокомуненерго. У підсумку теплопостачальні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, які зросли проти минулого року.

«НАК «Нафтогаз» запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але і вона є вищою за ту, що закладена в тариф. Це призведе до того, що вже цієї осені, не лише в Києві, а й у низці українських міст, тарифи на гарячу воду й опалення зростуть на 30–40%», – зазначив Пантелєєв.

Отже, з 1 жовтня середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 грн, залежно від типу приєднання будинку. Зараз у Києві 1 гігакалорія коштує 1654 грн.

Тому КМДА пропонує уряду використовувати газ вітчизняного видобутку від «Укргазвидобування», щоб не підвищувати тарифи на гарячу воду й опалення для населення. За словами Пантелеєва, його собівартість становить не більше 4 тис. грн за 1000 м³.

Через можливе підвищення тарифів у Києві вже вводять так званий рекомендований авансовий платіж за тепло – 10 грн/м². Його можна платити з липня, і це буде певним накопиченням, щоб зменшити плату за опалення взимку.

Контекст:

У травні Кабмін України відмовився від регулювання цін на газ і вирішив не продовжувати дію спеціальних зобов’язань із продажу газу виробникам теплової енергії.

Це рішення уряду виникло після різкого збільшення тарифів на розподіл газу. Від початку січня 2021 року ці фірми зросли майже удвічі, до 2 грн за 1 м³ проти 1,2 грн торік. Крім того, із січня в Україні зросли тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генерувальних компаній було встановлено на рівні 1121,71 грн/Гкал ), а також подорожчала вартість природного газу.

Спеціалізований сайт «ГазПравда» пише, що річний фіксований тариф ГК «Нафтогаз України» становить 7,96 грн за м³. Річні ціни інших фірм коливаються від 7,80 грн до 13,50 грн за 1 м³.

Проверьте

"Укрцемент": Очікуваних від підвищення тарифів коштів "Укрзалізниця" може і не отримати

«Очікуваного надходження коштів «Укрзалізниця» може і не отримати. Тому що підприємства, зокрема цементної галузі, просто …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *