Зі спеціальною доповіддю на тему «Розвиток диджитал-інфраструктури в Україні: проникнення технологій 4G та 5G» перед учасниками Business & Legal Infrastructure Forum виступив Станіслав Прибитько, керівник напряму розвитку мобільного інтернету Міністерства цифрової трансформації. Він повідомив, що в липні минулого року населення України, яке мало можливість використовувати 4G складало понад 35 млн осіб в майже 17 тисяч населених пунктів. Саме в липні минулого року мобільним операторам видали ліцензії на частоти, які краще підходять для покриття великих територій, в тому числі у сільській місцевості та автомобільних шляхів. В обмін на ліцензії операторів зобов’язали розбудовувати інфраструктуру таким чином, щоб до липня 2022 року забезпечити якісним зв’язком, котрий гарантує швидкість інтернету понад 2 Мбіт/с понад 90% населення країни. До початку 2023 року покриття має бути на всіх міжнародних автошляхах України, а до липня 2024 року – на всіх національних автошляхах. Для перевірки виконання цих зобов’язань моніторинговий центр вже зараз закуповує відповідне обладнання.
Станіслав Прибитько наголосив, що за рік, що минув, доступ до якісного 4G зв’язку отримали вже 24,7 тис. населених пунктів в яких проживають 37,8 млн осіб. Також він очікує значний прогрес у покритті якісним зв’язком автошляхів держави вже до кінця поточного року. Говорячи про покриття залізничних шляхів спікер зазначив, що розбудова інфраструктури вздовж залізничних колій операторам не вигідна, тим більше, що потрібна велика кількість нових базових станцій. Втім, на 2022-2024 роки запланований запит на бюджетне фінансування для побудови таких станцій, щоб забезпечити пасажирів залізниці якісним зв’язком.
З метою розгортання цифрової інфраструктури Мінцифри в поточному році заплановано субвенцію у 500 млн грн., яка дасть можливість 670 територіальним громадам отримати фінансування внаслідок чого 3652 села вперше отримають оптичного провайдера і понад 1 мільйон українців зможуть підключитися до швидкісного інтеренету. Крім того, з метою залучення інвестицій, затверджено план розвитку 5G, який дасть додаткові стимули для розвитку саме бізнесу. Принагідно він описав переваги, які створює для портової галузі застосування технології 5G, вніс пропозиції, які дозволять прискорити покриття мобільним зв’язком автошляхів та спростував міфи, які побутують довкола шкідливості роботи базових станцій мобільного зв’язку.