15 мая, 2024 13:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Волинець: Ситуація із зупинкою ТЕС може призвести до перебоїв із відвантаженням та оплатою вугілля

«Ситуація із зупинкою ТЕС може призвести до перебоїв із відвантаженням та оплатою вугілля. Станом на сьогодні вже зупинена Слов’янська ТЕС. Усі три станції державного «Центренерго» працюють мінімальним складом обладнання. «Центренерго», відоме хронічними боргами за відвантажене з держшахт вугілля, знову попередило про можливі проблеми з виконанням зобов’язань перед держшахтами. Очевидно, що без того знекровлена галузь стоїть на порозі чергової кризи. Цю кризу своїми руками продовжує створювати НКРЕКП в угоду спекулянтам і посередникам, що паразитують на державних енергокомпаніях», – написав політик.

Він попередив про ймовірність зриву опалювального сезону в Україні.

«Підготовка до осінньо-зимового періоду фактично призупинена: у генеруючих компаній немає коштів на створення запасів вугілля і проведення ремонтів. Чомусь немає сумнівів, що все це робиться «незалежним регулятором» для того, що восени був привід знову запустити в Україну електроенергію з Росії і Білорусі», – підсумував Волинець.

https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/869785703630674

Контекст:

Електроенергію на оптовому ринку продавали на початку липня по 37,7 коп./КВт-год, про це свідчать дані «Оператора ринку», опубліковані в Telegram. «РБК-Україна» писало, що це найнижча ціна, зафіксована на ринку.

2 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, оприлюднила заяву, в якій повідомила, що на оптовому ринку електричної енергії «на добу наперед» (РДН) різко знизилася ціна через зсув попиту на ринок прямих двосторонніх договорів. НКРЕКП зазначила, що це пов’язано з «надмірною владою окремих гравців». «РБК-Україна» пише, що виробники електроенергії збільшили обсяг продажів за двосторонніми договорами через цінові махінації трейдерів на РДН.

НКРЕКП не ухвалила плану Міненерго з припинення махінацій на ринку електроенергії і запропонувала свої заходи, які не дали ефекту, ідеться  в заяві державної компанії «Енергоатом», опублікованій 3 червня на офіційному сайті.

«Главком»писав, що в травні ціна на оптовому ринку електроенергії опускалася до рекордно низького на той момент значення – в окремі дні ціни падали до 43–44 коп./КВт-год. «Причиною стали махінації групи трейдерів. НКРЕКП офіційно визнала махінації лише 2 червня під тиском Міністерства енергетики. Однак комісія офіційно відмовилася змінювати правила роботи ринку для припинення таких махінацій, обмежившись наміром у ручному режимі слідувати за трейдерами. Усі пропозиції Міністерства енергетики комісією були проігноровані», – зазначало видання.

Оператори теплових електростанцій – державна компанія «Центренерго» у своєму Facebook, а приватна «ДТЕК Енерго» – закликали НКРЕКП вирішити проблему з маніпуляціями трейдерів-спекулянтів на ринку електроенергії, які ставлять під загрозу подальшу роботу генерувальних компаній.

6 липня ще один оператор ТЕС – компанія «Донбасенерго» – повідомив про «дефолтний» статус через неможливість оплачувати послуги системного оператора. Компанія повністю припинила виробництво електроенергії. «Собівартість електроенергії за такого рівня ціни не покривається жодною генерацією, тим більше тепловою, яка щодня постачає в систему від 2,7 до 5,6 ГВт електроенергії. Усі виробники наразі зазнають катастрофічних збитків, особливо в умовах зростання ціни на паливо» , – ідеться в повідомленні компанії.

Проверьте

Мінекономіки перерахувало граничні ціни на бензин і дизельне паливо за формулою "Роттердам плюс" – ЗМІ

Ціни зросли на 23 коп. для літра бензину і на 35 коп. – для ДП. «Бензинова» …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *