20 мая, 2024 19:18
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

"Укрпромзовнішекспертиза" про вплив законопроєкту №5600: Сумарне сальдо для бюджету буде мінус 1,9 млрд грн

«Пропонується підвищення податку на викиди СО2 та акциз на ПДЕ. Тобто з одного боку він збільшить надходження до бюджету, ми бачимо 3–4 млрд грн на рік, водночас за рахунок того, що у нас буде скорочення обсягів виробництва, обсягів економіки, у нас знизяться податки на виробництво, – розповів він. – Буде скорочення на 5,3 млрд грн. Тобто сумарне сальдо для бюджету буде мінус 1,9 млрд. Тобто одним ми підвищуємо в короткотерміновій перспективі, але в перспективі ми бачимо скорочення виробничих податків. Ну і відповідно негативне сальдо для бюджету«.

За словами експерта, скоротяться надходження через податок на зарплату, податок на прибуток та інші податки, які сплачують під час виробництва. Введення ж акцизу для «зеленої» енергетики зупинить розвиток цієї сфери, переконаний Поважнюк, оскільки це зробить проєкти невигідними для інвесторів.

«Ми на межі, і це знижує інвестиційну привабливість. Фактично акциз – це зниження на 3,2% доходів виручки проєктів ПДЕ», – пояснив він.

Понад 70% інвестицій в енергетику України протягом останніх трьох років становлять саме вкладення в розвиток «зеленої» генерації, які сягнули майже $8 млрд.

«І це дозволило компенсувати виведення потужностей теплової генерації. Тобто ми бачимо, що зменшення теплової генерації було компенсовано альтернативною енергетикою. Збільшення виробництва енергії ПДЕ знизить викиди в енергетиці на 10,2 млн тонн СО2. Тобто ми бачимо позитивну динаміку стосовно викидів за рахунок розвитку ПДЕ», – заявив експерт.

Контекст:

1 липня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні. Документ зареєстрували у Верховній Раді 2 червня, його ініціатором став Кабінет Міністрів. Законопроєкт передбачає підвищення податків фактично в усіх сферах економіки.

Документ розробляло Міністерство фінансів. Уряд схвалив його на засіданні 12 травня. У Кабміні вважають, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджував, що нововведення торкнуться тільки великого бізнесу і не стосуватимуться загальнодержавних податків для людей, а також малого та середнього бізнесу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розкритикувало законопроєкт, у відомстві зазначили, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень, тому його потрібно суттєво доопрацювати. Висновок експертизи НАЗК опублікувало на своєму сайті 8 червня.

Європейська бізнес-асоціація, Американська торговельна палата в Україні та Спілка українських підприємців назвали цей законопроєкт «спробою зійти зі шляху цивілізованого розвитку економіки».

Проверьте

У Харкові екснардепу продали готель "Національ", який був резиденцією Кернеса

Готель на проспекті Науки, 21 купило ТОВ «БЦ «Економісса», яке входить до корпорації «Авантаж» Денисенка. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *