21 мая, 2024 18:12
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Ціни на вакцини проти коронавірусу належать до питання національної безпеки – голова Crown Agents в Україні

Відповідаючи на запитання, за якою ціною Україна купує вакцину проти COVID-19, Коротченко підкреслила, що це «дуже чутлива тема в період пандемії».

«Держави конкурують між собою для того, щоб швидше захистити своє населення – це питання національної безпеки. Хочу підкреслити, що це, утім, питання не секретності, а нерозголошення того, чого нам вдалося досягти під час переговорів. Crown Agents завжди чітко дотримується умов контракту. Це питання репутації», – сказала вона.

Водночас, за її словами, у компанії великий досвід закупника, тому навіть за умов глобального нерозголошення є всі необхідні механізми для аналізу.

«Ми зробили все можливе, щоб Україна отримала вакцину за чесною ціною. Вона дозволить забезпечити вакциною досить велику кількість населення України«, – заявила Коротченко.

На запитання, коли вакцина проти COVID-19 може з’явитися на комерційному ринку, вона відповісти не змогла, оскільки воно поза компетенцією компанії-оператора.

«Як закупівельники можемо сказати, що доки уряд не задовольнить свої потреби, про продаж на комерційній основі годі й думати. Але клієнтом Crown Agents може бути і приватна організація», – зазначила вона.

Контракт компанії з Міністерством охорони здоров’я на закупівлі «ковідних» вакцин розрахований на рік, але за потреби його можна буде продовжити, додала Коротченко.

Середня вартість однієї дози вакцин проти коронавірусу, які закупила Україна, за словами колишнього міністра охорони здоров’я Максима Степанова, становить $7,52 (приблизно 193 грн). Загалом на 32 млн доз вакцин Україна витрачає $240,5 млн.

Контекст:

У січні цього року стало відомо, що закупівлею вакцини проти COVID-19 для України займатиметься як оператор британська компанія Crown Agents. За даними «Української правди», компанія бере за свої послуги від 4,5% до 5% комісії.

Кабмін на засіданні 13 січня визначив компанію спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлю вакцини проти COVID-19.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. На сьогодні в Україні зроблено вже майже 3,5 млн щеплень проти COVID-19. Водночас понад 2 млн українців ввели першу дозу вакцини, а понад 1 млн громадян повністю завершили вакцинацію.

За перше півріччя 2021 року в Україну доправили 5,1 млн доз вакцин проти коронавірусу, повідомило Міністерство фінансів.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, до листопада хочуть вакцинувати медиків, військовослужбовців зі складу операції Об’єднаних сил, працівників сфер держбезпеки і освіти, а також людей віком понад 60 років. Але вже наприкінці липня – на початку серпня в Україні розпочнуть останній, п’ятий, етап вакцинації населення проти коронавірусу, заявляли в Міністерстві охорони здоров’я. На цьому етапі в пункти масової вакцинації прибудуть усі доступні в Україні вакцини.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас протягом літа щеплення «як мінімум» і «гарантовано» зроблять 5 млн українців, прогнозує він.

Проверьте

В 2021 году в Украине зарегистрировали пять вспышек норовирусной инфекции – Минздрав

«С начала 2021 года в Украине зарегистрировано пять вспышек норовирусной инфекции. Всего пострадало 69 человек, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *