13 липня відбулася панельна дискусія українських вчених та науковців у рамках щорічного Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року», покликаного відзначити досягнення молодих вчених України у різних галузях знань. Конкурс спрямований на пошук молодих та амбітних вчених із усіх куточків України, які мають значні і значимі досягнення в українській науці. В рамках конкурсу запропоновано 100 різних номінацій, і відповідно, у 2021 році буде визначено 100 переможців, чиї імена будуть вписані золотими літерами в історію розвитку та зміцнення інтелектуального потенціалу України. Ініціаторами конкурсу виступили Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Така ініціатива викликана бажанням створити комунікацію між державою, бізнесом та наукою – наукового кластеру, а платформу для міждисциплінарної наукової дипломатії та пошуку інвесторів, які фінансують здобутки науковців.
Ідея 100 номінацій – поєднання класичних та трансформаційних підходів до науки. Наразі планується 50 номінацій за галузями знань, 12 номінацій Національної академії наук, 7 номінацій Національного центру «Мала академія наук». Окрема методика оцінювання буде представлена на кожний блок, а подаватися можливо на декілька різних номінацій. Лауреат конкурсу отримає особисту промоцію лауреата, популяризацію в соцмережах, свідоцтво лауреата,а також статуетку лауреата «Молодий вчений року».
Олег Горецький, керуючий партнер ЮФ «Горецький і Партнери», медіатор, один із спонсорів конкурсу, під час дискусії порадив взяти участь в конкурсі не лише задля отримання статуетки, а і задля особистої перемоги над собою та здобуття нових вершин.
«За молодими вченими майбутнє, наука має бути максимально поєднана з бізнесом. Всі досягнення молодих вчених мають бути оцінені та реалізовані – саме тоді вчений відчуває свою необхідність. Впевнений, що представники бізнесу мають мріяти про те, щоб бути спонсорами в таких конкурсах і брати участь у розбудові майбутнього держави», – впевнений пан Горецький.