22 марта, 2024 22:48

Прийнято за основу законопроєкт про особливості оподаткування електронних резидентів

Парламент прийняв за основу законопроєкт № 5270, який передбачає зміни до Податкового кодексу України з метою встановлення особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів.

У ПКУ закріплюється, що електронний резидент (Е-резидент) — іноземець або особа без громадянства, яка досягла вісімнадцятирічного віку, набула статусу електронного резидентства, отримала відповідні електронні довірчі послуги, у тому числі засіб кваліфікованого електронного підпису, та інформація про яку внесена до інформаційної системи «Е-резидент».

Законопроєкт дозволить врегулювати механізми оподаткування е-резидентів та створюватиме умови для:

дистанційної реєстрації е-резидентів як фізичної особи-підприємця; ведення підприємницької діяльності в юрисдикції України; відкриття банківських рахунків онлайн; доступу до адміністративних послуг із кваліфікованим електронним підписом.

Встановлюється, що податковою адресою Е-резидента-підприємця визнається місцезнаходження адміністратора. Адміністратором, у свою чергу, виступає державне підприємство “Дія”, що здійснює заходи із створення, адміністрування, технічної підтримки системи«Е-резидент», а також забезпечує та відповідає за захист та безпеку інформації в системі.

Щоб отримати статус е-резидента, іноземець має подати заяву на порталі е-резидентства та пройти перевірку згідно з чинним законодавством у СБУ та МВС. Обов’язковим для отримання статусу є ідентифікація та верифікація особи в консульській установі. Після цього іноземець отримує ІПН, статус е-резидента та електронний підпис. Надання статусу та доступ до адміністративних послуг надається через портал “Дія” за допомогою використання е-резидентом Дія.Підпису.

Для цілей оподаткування Е-резидент-підприємець буде зобов’язаний в інформаційній системі «Е-резидент» в порядку та в строки, встановлені Кабінетом Міністрів України, розміщувати мовою оригіналу та українською мовою:

інформацію про відкриття розрахункових рахунків в банку-резиденті України; електронні копії договорів, пов’язаних з веденням господарської діяльності такого Е-резидента-підприємця; електронні копії первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій такого Е-резидента-підприємця; інформацію про транзакції щодо надходження або списання коштів з банківських рахунків таких Е-резидентів-підприємців; декларації платника єдиного податку тощо.

Нагадаємо, 25 червня 2020 року Кабмін розпочав реалізацію проекту щодо створення в Україні інституту електронного резидентства.

Проверьте

Демонтаж здания «Квіти України» на Сечевых стрельцов остановили: что говорят в мэрии

Строительные работы на объекте, расположенном на улице Сечевых Стрельцов, 49 («Квіти України»), не могут начаться …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *