«Якщо підвищення буде поетапним, а не різким, то ми готові його обговорювати. Але хотілося б, щоб за підняттям ціна на залізничні перевезення все-таки покращувались і самі послуги. Вагони залізниця не в змозі поставити, ми працюємо з приватними напіввагонами або іншими видами перевезень. Раніше залізниця анонсувала, що кожен вагон на добу буде проходити не менше ніж 200 км, щоб доставка продукції була своєчасна. На жаль, і цього немає. Навпаки, подача вагонів, проходження шляху вагонів – усе це подовжилося. І ми, як відправники вагонів і споживачі послуг, дуже на цьому втрачаємо», – розповів Диняк.
Він вважає, що причина проблем компанії в тому, що через низьку оплату праці з «Укрзалізниці» йдуть співробітники, а керівництво витрачає мільйони на свої зарплати.
«Залізниця платить шалені заробітні плати топменеджерам, але скорочує тих, хто працює. На низах люди незадоволені, вони розраховуються з роботи, це точно. Таке враження, що вони [керівництво] думають тільки про себе. Дійшло до того, що на найбільшій станції в Південно-Західній залізниці по відправленню вантажів скоротили складача вагонів! Як таке можливо? Ми ж за це платимо», – зазначив у коментарі керівник видобувної компанії.
Контекст:
5 липня Міністерство інфраструктури опублікувало на своєму сайті проєкт наказу про внесення змін у коефіцієнти на вантажоперевезення залізничним транспортом. Протягом місяця в міністерстві прийматимуть зауваження і пропозиції до цього проєкту.
За підсумками минулого року «Укрзалізниця» зазнала чистих збитків у розмірі майже 11,9 млрд грн, фінансові зобов’язання компанії 2020 року зросли більше ніж на 1 млрд грн – до 58,3 млрд грн.
У травні президент України Володимир Зеленський назвав компанію банкрутом і підкреслив, що влада робить усе можливе, щоб змінити керівництво «Укрзалізниці», але цього мало.