Фонд гарантування вкладів фізичних осіб отримав нову символіку і це збіглося у часі зі зміною стратегії роботи Фонду.
Відповідний допис на своїй сторінці у соціальній мережі залишила очільниця ФГВФО Світлана Рекрут.
«Бувають події, які надзвичайно надихають!» — написала вона, говорячи про завершення представлення нового бренду Фонду гарантування. Днем раніше нова символіка була представлена колективу Фонду, а на кілька днів раніше — представникам банківського сектору України та колегам з багатьох країн світу.
Водночас пані Рекрут запевняє, що оновлення айдентики не випадково з’явилась саме зараз, адже Фонд переходить на новий етап свого розвитку.
На ньому на Фонд очікують:
Реструктуризація боргів Фонду Підвищення гарантованої суми вкладів до 400 000 грн до кінця цього року і до 600 000 грн з 1 січня 2023 року Приєднання нових учасників (Ощадбанк, кредитні спілки, «лайфові» страхові компанії) Активізація роботи з пов’язаними особами, причетними до виведення активів з банків Впровадження європейських стандартів Подальша диджиталізація усіх процесів Фонду
Зауважимо, що 8 липня, під час конференції «Фонд гарантування вкладів: оновлена роль та стратегія», яка відбулася за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», директор-розпорядник Фонду Світлана Рекрут заявила про початок нового етапу розвитку установи.
Відправною точкою на шляху перетворень стане оновлення законодавства.
Йдеться насамперед про
ухвалений у першому читанні законопроєкт (№5542-1), яким передбачено поширення гарантій Фонду на вклади в «Ощадбанку» та підвищення гарантованої суми відшкодування удвічі; напрацювання законодавчої бази, яка дозволить з 01.01.2023 року запустити систему гарантування вкладів для небанківських фінустанов; імплементацію Євродиректив для запровадження системи раннього реагування і запобігання ліквідації банків.
Також пані Рекрут поділилася здобутками ФГВФО:
проведена реформа банківської системи, що збіглася у часі із політичною та фінансово-економічною кризою в країні, та завершилася тим, що з ринку було виведено 99 зі 178 банків; забезпечено виплату понад 90 млрд грн вкладникам цих банків; створено систему реалізації активів банків, що ліквідуються; розпочато активні процеси пошуку та повернення виведених з банків активів, у т.ч. в іноземних юрисдикціях, готується притягнення до відповідальності пов’язаних з банками осіб, чиї дії призвели до неплатоспроможності банків.
За ст. 52 Закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» ФГВФО подано 65 позовних заяв щодо 43 банків, за якими виступають відповідачами понад 780 осіб, які є пов’язаними особами цих банків.
Загальна сума позовних вимог складає 97,6 млрд грн.