16 липня набув чинності наказ Мінекономіки від 05.05.2021 № 913-21, яким затверджено типові форми:
трудового договору про надомну роботу; трудового договору про дистанційну роботу.
Надомна робота
Працівник виконує роботу надомно, тобто за місцем його проживання або в інших визначених ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, необхідних для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або функцій, передбачених установчими документами, але поза виробничими чи робочими приміщеннями роботодавця.
Виконання надомної роботи не тягне за собою змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.
Робоче місце працівника є фіксованим та не може бути змінено з його ініціативи без погодження з роботодавцем у визначений спосіб.
У разі неможливості виконання роботи на фіксованому робочому місці з незалежних від нього причин, працівник має право змінити робоче місце, повідомивши роботодавця не менше ніж за три робочих дні.
Дистанційна робота
Працівник самостійно визначає робоче місце (місце роботи) та виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця.
Дистанційна робота дозволяє поєднувати роботу на робочому місці у приміщенні чи на території роботодавця. Особливості поєднання визначаються в договорі.
У договорі зазначаються безпосередні трудові функції працівника залежно від виду роботи, професії або посади:
характеристика або опис роботи; вимоги до її виконання; набір трудових функцій, що визначається технологічним процесом та передбачає наявність компетентностей, необхідних для їх виконання, з урахуванням, зокрема, професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик.
Нагадаємо, Закон про дистанційну роботу і гнучкий графік набув чинності на початку року.