«Що стосується переговорів про нову програму, то ми з боку НБУ це питання не обговорювали. Ми сфокусовані на реалізації чинної програми. Для нас найголовніше – не форма, в якій це буде реалізовано (продовження або нова програма), а суть. Це реформи і дешеве фінансування від МВФ», – сказав голова НБУ.
Шевченко заявив, що головні структурні маяки переходять у нові меморандуми.
«Тому буде сконцентровано увагу на їх виконанні», – додав він.
Контекст:
Україна співпрацює з МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Угода розрахована на 18 місяців.
За нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.
21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року і працювала до 12 лютого. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку і проведення реформ у країні.
Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого 2021 року повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми ще не ухвалили. «Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть», – зазначив він.
Президент України Володимир Зеленський висловив упевненість, що Україна отримає наступний транш від МВФ до кінця 2021 року.