29 марта, 2022 7:22

Незаконне видобування корисних копалин: як посилили відповідальність

Верховна рада в липні ухвалила закон про посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин місцевого значення. Мова про гіпс, крейду, пісок, вапняк і деякі інші копалини. Тепер за нелегальний видобуток загрожує кримінальна відповідальність. Детальніше – на інфографіці «Слово і діло».

За самовільне користування надрами, укладення угод, які порушують право власності на надра загрожує від 1,7 тис. до 3,4 тис. гривень штрафу, а для чиновників – від 3,4 тис. до 8,5 тисяч.

Порушення правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей або довкілля, а також незаконне видобування копалин місцевого значення в значному розмірі передбачає штраф від 8,5 тисяч до 13,6 тисячі гривень або обмеження чи позбавлення волі до двох років.

У разі порушення правил використання надр (якщо це створило небезпеку), незаконного видобування копалин у великому розмірі або незаконного видобування копалин загальнодержавного значення загрожує штраф від 51 тисячі до 85 тисяч гривень, або обмеження (позбавлення волі) до трьох років.

Якщо ці дії були вчинені на територіях чи об’єктах заповідного фонду, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, то чекає вже позбавлення волі на термін від 3 до 6 років.

Позбавлення волі на 5-8 років загрожує, якщо незаконний видобуток проводила організована група, або шляхом підпалу, вибуху або іншим небезпечним для людей способом.

Нагадаємо, «Слово і діло» писало, в яких областях України та скільки нелегально видобули піску в 2020 році.

На інфографіці можна подивитися, скільки перевірок здійснила Держекоінспекція в 2020 році щодо незаконного видобування бурштину.

Проверьте

В Україні запровадили режим НС: як парламент голосував за рішення

У всіх областях України, крім Донецької та Луганської, з 24 лютого запроваджується режим надзвичайного стану …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *