19 апреля, 2024 2:38
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Як продати землю не на торгах за наявності переважного права купівлі – пояснює Офіс протидії рейдерству

Офіс протидії рейдерству пояснив, які кроки необхідно зробити для продажу сільськогосподарської землі не на земельних торгах за наявності переважного права купівлі.

Зокрема, такому продажу (укладенню та нотаріальному посвідченню договору купівлі-продажу та державній реєстрації переходу права власності від продавця до покупця) будуть передувати кілька нормативного визначених етапів.

Найперше, власник має зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (ДРРП) намір щодо продажу земельної ділянки не пізніше як за 2 місяці до дня укладення договору її купівлі-продажу.

Заява про реєстрацію такого наміру подається нотаріусу, який здійснюватиме нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу:

разом з проектом такого договору; за наявності відкритого розділу у ДРРП з присвоєнням реєстраційного номера земельній ділянці.

Державна реєстрація припинення зазначеного наміру власника сільськогосподарської землі щодо її продажу проводиться без подання відповідної заяви про державну реєстрацію припинення обтяження одночасно з державною реєстрацією:

набуття новим власником права власності на таку земельну ділянку; нового наміру цього власника щодо продажу цієї землі.

Нотаріус протягом трьох робочих днів повідомляє (цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або особисто під розписку) суб’єктів переважного права про такий намір власника землі.

Читайте також: Набув чинності закон про продаж землі через електронні аукціони

Суб’єкт переважного права вважається повідомленим про зазначений намір власника також у разі:

його відмови отримати повідомлення, про що є відповідна позначка; якщо повідомлення повернулося до нотаріуса у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання.

У подальшому суб’єкт переважного права купівлі сільськогосподарської землі має повідомити (цінним листом з описом вкладень і повідомленням про вручення або особисто під розписку) нотаріуса про бажання скористатися таким переважним правом.

Нотаріус протягом місяця з дня отримання від суб’єкта переважного права купівлі повідомлення про бажання скористатися цим правом:

за погодженням з продавцем земельної ділянки призначає день і час укладення договору купівлі-продажу; повідомляє (цінним листом з описом вкладень та повідомлення про вручення) про призначені день і час укладення договору купівлі-продажу суб’єкта переважного права купівлі земельної ділянки, який виявив бажання скористатися таким правом.

Суб’єкт переважного права вважається таким, що відмовився від свого переважного права, якщо протягом місяця з дня, коли він був належним чином повідомлений нотаріусом про намір щодо продажу земельної ділянки не повідомив належним чином нотаріуса про своє бажання скористатися переважним правом, відмовився від укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, не з’явився для укладення такого договору у день і час, призначені нотаріусом (за умови отримання повідомлення про вручення суб’єкту переважного права повідомлення про призначення дати та часу укладення договору купівлі-продажу або повідомлення про відмову від отримання такого повідомлення або якщо повідомлення повернуто нотаріусу у зв’язку із закінченням встановленого строку зберігання).

Зазначена процедура не поширюється на випадки продажу сільськогосподарської землі:

суб’єкту переважного права її купівлі першої черги; суб’єкту переважного права її купівлі другої черги, за умови відсутності суб’єкта такого права купівлі першої черги або у разі надання ним письмової відмови від реалізації свого переважного права; продажу співвласником земельної ділянки окремої частки у праві власності на неї іншому її співвласнику.

Проверьте

Скасування ГК можливе, але є умови — Богдан Львов

Скасування Господарського кодексу виглядає передчасним до того моменту, як будуть унормовані усі аспекти діяльності підприємців. …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *