18 апреля, 2024 3:50

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 16–20 серпня

Навантаження судів та стан відрядження суддів можна перевірити онлайн

На сайті Вищої ради правосуддя (ВРП) доступна інформація про:

показники навантаження суддів у конкретному суді порівняно з аналогічними показниками по області та по Україні; кількість суддів, відряджених до судів з надмірним рівнем судового навантаження.

Онлайн-мапа навантаження судів та відрядження суддів наповнюється.

Також функціонують:

температурна мапа, яка містить інформацію про кількість суддів, притягнутих до дисциплінарної відповідальності у різних областях, кількість повідомлень про втручання за місцем розташування судів; інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів.

2. Звільнено у відставку двох суддів

17 серпня звільнено у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Пушая Володимира Івановича – з посади судді Східного апеляційного господарського суду; Лободюка Василя Анатолійовича – з посади судді Новоайдарського районного суду Луганської області.

3. Затверджено положення про порядок функціонування модулів ЄСІТС

17 серпня ВРП затвердила Положення про порядок функціонування  окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Документ визначає:

порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв’язку; порядок вчинення  процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Модулі ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування ВРП у газеті «Голос України» та на порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми.

4. Судді вручили конверт із грошима як подяку – ВРП вимагає розслідувати злочин

Суддя Кам’янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Віталій Васильченко повідомив, що під час судового засідання заявниця у справі поклала на столи секретаря судового засідання та головуючого судді конверти із грошовими коштами у сумі 500 грн та 2000 грн, пояснивши це тим, що бажає віддячити за прийняте рішення.

З огляду на зазначене  ВРП ухвалила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

5. Суддя заявила про прослуховування СБУ – ВРП вимагає перевірити співробітників

ВРП констатує наявність підстав для звернення до Служби безпеки України щодо необхідності проведення перевірки можливих протиправних дій співробітників Служби безпеки України за обставинами, викладеними у повідомленні судді Артемівського міськрайонного суду Донецької області Наталі Погрібної, а також до Офісу Генерального прокурора за фактом незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації у приміщенні суду.   

Суддя повідомила, що до її кабінету зайшли два чоловіки у цивільному, які представилися співробітниками Служби безпеки України та поцікавилися станом розгляду кримінальної справи, що перебувала в її провадженні. Суддя також зазначила, що того самого дня виявила електронний пристрій чорного кольору, прикріплений за допомогою двосторонньої клейкої стрічки до стільця, на якому сидів один із чоловіків.

6. Суддя заявив, що адвокат додав до клопотання фальшиві гроші, – ВРП вимагає притягнути його до дисциплінарної відповідальності

Суддя Жовтневого районного суду міста Харкова Сергій Рубіжний повідомив, що разом із клопотанням про закриття провадження у цивільній справі отримав від адвоката кошти, схожі на фальшиві, із пропозицією винести необхідне відповідачу рішення та з обіцянкою передати йому в такому разі більшу суму.

ВРП вирішила звернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 376 КК України. Також ВРП звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Харківської області щодо притягнення до встановленої законом відповідальності адвоката за вчинення дій, що можуть мати ознаки втручання в діяльність судді.

Нагадаємо, що раніше про фальшиві гроші в клопотанні адвоката повідомляв суддя Харківського районного суду Харківської області.

7. Розпочалася процедура відрядження суддів до Західного апеляційного господарського суду

Оголошено відрядження одного судді до Західного апеляційного господарського суду.

Судді, які виявили бажання бути відрядженими до вказаного суду, повинні протягом десяти днів (з дня оголошення про початок процедури відрядження суддів) подати до Вищої ради правосуддя  документи за переліком.

8. Подовжено строк надання суддями згоди на відрядження до чотирьох судів

До 27 серпня судді можуть подати ВРП документи для відрядження до:

Олевського районного суду Житомирської області (1 суддя); Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська (5 суддів); Уманського міськрайонного суду Черкаської області (2 судді); Козівського районного суду Тернопільської області (1 суддя).

 9. Фінансування Служби судової охорони не скорочуватимуть

У ВРП відбулося засідання міжвідомчої робочої групи щодо визначення пріоритетності взяття під охорону приміщень судів в умовах зміни системи місцевих судів у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів. У засіданні взяли участь члени ВРП Павло Гречківський, Володимир Говоруха, Віталій Саліхов та Голова Служби судової охорони Валерій Бондар.

Керівник ССО поінформував, що з початку цього року територіальними управліннями Служби взято під охорону 104 суди.  

Загалом на сьогодні під охороною Служби перебувають 572 органи системи правосуддя (613 будівель), з яких 516 – суди, що становить 78 % від їх загальної чисельності. Зокрема, 100 % об’єктів взято під охорону у восьми областях (Вінницька, Донецька, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Рівненська, Тернопільська) та в місті Києві.

 

 

Проверьте

Геннадій Москаль: «Ми могли б вже зараз бути під протекторатом Російської Федерації»

Головна — Політика — 6 вересня 2021, 07:00 СпецтемаУроки Незалежності Геннадій Москаль: «Ми могли б …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *