28 мая, 2024 17:47
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

Експерт: Українські підприємства не зможуть працювати на імпортному брухті, нам потрібно зберегти свій

«У Росії діє мито на експорт брухту в розмірі 5%, але не менше ніж €70 на тонну, в Індії – 20%. Російські та індійські компанії є головними конкурентами вітчизняних підприємств на експортних ринках. Тобто, доцільно створювати умови для вітчизняних компаній щонайменше не гірше, ніж це роблять наші країни-конкуренти. Також експортні мита є в Малайзії (15%), ПАР», – розповів він.

Експерт вважає, що повністю заборонити вивезення брухту – це один з ефективних шляхів розв’язання проблеми.

«Група євродепутатів відстоює рішення про заборону експорту брухту з ЄС. Це більш ніж реально. Уже є механізм, який допоможе цього досягти, оскільки ЄС рухається в бік заборони експорту відходів, а лом класифікують у країнах Євросоюзу як відходи. Водночас ЄС – найбільший експортер брухту у світі. Тобто, наслідки цього рішення для світового ринку будуть дуже істотними. У такому випадку доведеться реагувати оперативно і ухвалювати аналогічне рішення», – вважає Тарасенко.

За його словами, закупівля брухту за кордоном для українських підприємств неможлива.

«Не вийде працювати на імпортній сировині та продавати продукцію на експорт – бо ми будемо двічі мати транспортні витрати – спочатку на доставлення сировини, потім на доставлення готової продукції», – заявив експерт.

Контекст:

«Мінпром» повідомляв із посиланням на дані Держмитниці, що експорт українського брухту зростає із середини весни: у квітні він становив 38 тис. тонн, у травні – 60 тис. тонн, у червні – 85 тис. тонн.

У червні 2021 року об’єднання підприємств «Укрметалургпром» і профільна асоціація «Укртрубопром» звернулися до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням ввести тимчасову заборону на експорт брухту з України до 31 грудня 2023 року.

Металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав цю ініціативу.

«Металургпром» повідомляв, що Єврокомісія розглядає ініціативу Європейської сталеливарної асоціації Eurofer – вона просить обмежити експорт брухту в країни, які не відповідають екологічним стандартам Євросоюзу. Якщо рішення ухвалять, то вивіз брухту в Туреччину, Єгипет, Пакистан і Індію зупинять.

Проверьте

Вітренко про "Північний потік – 2": Росія не готова грати за європейськими правилами

«Північний потік – 2» не має запрацювати зовсім, […] тому що зараз Росія не готова грати …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *