19 сентября, 2020 18:35

У Мінекономіки заявили, що Україна пройшла пік коронавірусної кризи

Україна пройшла пік кризи, зумовленої пандемією коронавірусної інфекції. Про це йдеться в огляді (.pdf) економічної активності за червень 2020 року Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, опублікованому 6 серпня.

«Динаміка видів економічної діяльності свідчить, що економіка пройшла пік та подолала рубіж максимально негативного ефекту від жорстких протиепідемічних заходів як усередині країни, так і за її межами, який найбільше відчувався у квітні – травні 2020 року, і наразі, на тлі пом’якшення карантинних обмежень, поступово починає відновлюватися», – вважають у міністерстві.

Мінекономіки оцінило скорочення обсягів ВВП у січні – червні 2020 року в 6,5%. Падання ВВП у другому кварталі 2020 року порівняно із другим кварталом 2019-го становило 11%. У відомстві зазначили, що падіння було на три відсоткові пункти меншим, ніж очікували.

За прогнозами уряду, ВВП України 2020 року знизиться на 4,8% за інфляції 6,8%. Всесвітній банк вважає, що економіка України знизиться на 3,5%. Водночас Міжнародний валютний фонд вважає, що ВВП України цього року скоротиться на 8,2%, 2021-го – зросте на 1,1%, 2022-го – на 3%. На докризовий рівень економіка вийде не раніше ніж 2023 року, вважають у МВФ.

Проверьте

НКРЕКП та "Укренерго" мають забезпечувати виплати за "зелену" електроенергію – Шмигаль

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг, а також компанія «Укренерго» …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *