7 мая, 2024 12:58
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

1 липня відкривають ринок землі. У Мін’юсті України назвали розмір податку

«Після зняття так званого мораторію на відчуження ділянок сільськогосподарського призначення при посвідченні договору про відчуження такої земельної ділянки необхідно буде сплатити: податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу; військовий збір у розмірі 1,5%, причому ще до моменту нотаріального посвідчення договору відчуження земельної ділянки», – ідеться в повідомленні.

У Мін’юсті зазначили, що базовою розрахунковою величиною для оподаткування буде вказана в договорі купівлі-продажу ціна, яка не може бути нижчою за оцінну вартість землі, розраховану уповноваженим органом.

«Законодавчий алгоритм оподаткування земельних операцій передбачає і низку пільг. Скажімо, від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України. Пільгами за певних умов і тільки раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки у процесі приватизації», – повідомили у пресслужбі.

https://www.facebook.com/minjust.official/posts/1219838305104511

Контекст:

У березні 2020 року в Україні ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Відповідно до закону, ринок землі в Україні має запрацювати з 1 липня 2021 року. До 2023 року землю зможуть купувати тільки громадяни України, але не більше ніж 100 га землі в одні руки, із 2023 року землю дозволять купувати юридичним особам – резидентам України (не більше ніж 10 тис. га в одні руки). Чи продавати землю іноземцям, українці вирішать на референдумі. Державні та комунальні землі сільськогосподарського призначення продавати не будуть.

Для завершення земельної реформи Раді необхідно було ухвалити ще два законопроєкти. Перший – №2194 – Рада ухвалила у другому читанні й у цілому з техніко-юридичними правками 28 квітня. Він, зокрема, дозволяє передавати землі державної власності за межами населених пунктів у комунальну власність і скасовує вимоги щодо цільового використання земель сільськогосподарського призначення. Поправки до нього розглядали з початку березня. Президент України Володимир Зеленський публічно підписав його 24 травня.

Наступним на порядку денному парламенту був проєкт №2195, який регулює проведення електронних аукціонів із продажу землі. Його ухвалили 18 травня.

5 січня 2021 року міністр аграрної політики і продовольства України Роман Лещенко заявив, що протягом найближчих трьох років в Україні проведуть референдум про продаж землі іноземцям.

За словами Лещенка, різкого стрибка цін на землю сільськогосподарського призначення після запуску ринку землі в Україні не буде – середня вартість гектара коливатиметься в межах 50 тис. грн. Шмигаль у травні прогнозував, що протягом 5–10 років після запуску ринку землі її вартість може зрости у два – п’ять разів.

Згідно з опитуванням, проведеним наприкінці квітня Соціологічною групою «Рейтинг», 77% українців переконані, що питання введення у країні ринку сільськогосподарських земель необхідно розглядати на всеукраїнському референдумі.

Проверьте

Міжнародні організації закликали парламент не голосувати за податковий законопроєкт №5600

«Бізнес-спільнота, об’єднана ЕBА, AmCham в Україні та СУП, глибоко стурбована даною новиною, адже вона означає, …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *