28 марта, 2024 3:05
ОСТРАЯ НОВОСТЬ

3,5 млн мирних жителів Донбасу отримали допомогу Фонду Ріната Ахметова – дослідження

Предметом дослідження, проведеного авторитетною британською консалтинговою компанією Envoy Partnership, став вплив проєкту «Продуктова допомога населенню» Фонду Ріната Ахметова на життя мирних жителів.

Проєкт запустили 2014 року, він став найбільшою і найсистемнішою допомогою жителям Донецької та Луганської областей, які постраждали від збройного конфлікту. У межах проєкту мирним жителям Донбасу по обидва боки лінії зіткнення видали понад 12,5 млн продуктових наборів. Дослідження Envoy Partnership допомогло визначити точну кількість людей, яким допомогла ця підтримка.

«За допомогою Impact Study вивчають вплив соціальних проєктів на конкретні показники якості життя людей. Методологія дослідження вже зарекомендувала себе у світі. Зокрема, її використовує уряд Великобританії для планування та оцінки реформ. Результати дослідження стали відправною точкою у внутрішній дискусії Фонду про те, як ми можемо підвищувати користь нашої допомоги в майбутньому», – сказала представниця наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Envoy Partnership провела понад 100 успішних досліджень соціального впливу у різних секторах Великобританії, Франції, Швейцарії, Швеції та Австралії. Партнер і співзасновник компанії Олівер Кемптон розповів, що дослідження, проведене з ініціативи Фонду Ріната Ахметова, виходило за межі просто кількісної оцінки обсягу наданої продовольчої допомоги і кількості людей, які її отримали.

«Соціальний вплив – це кількісна оцінка відносної важливості змін, які люди переживають у своєму житті», – сказав Олівер Кемптон.

Як локального партнера до дослідження було залучено Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). За словами директора установи Володимира Паніотто, у межах дослідження було проведено 1600 інтерв’ю по обидва боки лінії зіткнення.

«Методологію опитування, анкети для опитувань, а також детальні інструкції з проведення опитування та інтерв’ю надавав консультант із Лондона. КМІС працював «у полях», проводив кількісне і якісне соціологічне опитування серед одержувачів допомоги Фонду Ріната Ахметова», – розповів Володимир Паніотто.

Дослідження проводили за шість етапів, воно тривало кілька місяців. Олівер Кемптон поділився деякими головними висновками зі звіту, підготовленого за результатами дослідження. Зокрема, з’ясували, що допомогу Фонду Ріната Ахметова загалом отримало 3,5 млн осіб, зокрема 3,2 млн – продуктову допомогу. Сюди входять прямі отримувачі допомоги і ті, з ким вони ділилися їжею.

Продовольча допомога підвищила продовольчу безпеку отримувачів: чотирьох із п’яти жителів було забезпечено продуктами, які покривали основні потреби в їжі, а троє з чотирьох жителів не змогли б прогодувати себе й опинилися б в умовах голоду без допомоги Фонду.

Продовольча допомога також поліпшила добробут отримувачів. Більшість осіб відчували турботу і що про них не забули, а також почувалися значущими і менш ізольованими (96% і 94% відповідно).

«Потрібно зазначити, що для Фонду Ріната Ахметова на першому місці завжди люди, а не цифри. Соціальний вплив вимірювали суто для об’єктивної і достовірної оцінки ефективності Фонду. І ми раді, що дістали чергове підтвердження того, що Фонд Ріната Ахметова змінює на краще життя мільйонів людей. Брифінг, який ми провели, – перший крок у презентації результатів Impact Study. По суті, ми презентували не результат дослідження, а методологію, підходи до його організації та команду. Круглий стіл із презентацією всього звіту для експертного середовища України та його обговорення відбудеться в жовтні 2020 року», – сказала Наталія Ємченко.

Короткий звіт із результатами дослідження соціального впливу проєкту «Продуктова допомога населенню» опублікують до кінця вересня в розділі «Публікації» на сайті Музею Фонду Ріната Ахметова «Голоси мирних». Сайт уже працює в тестовому режимі: https://civilvoicesmuseum.org/.

Відео онлайн-брифінгу із презентацією короткого звіту щодо Impact Study: https://youtu.be/3nuqs3nLmNk.

Проверьте

"Із серпня 2014 року жодного експортного контракту із РФ". В "Укроборонпромі" спростували дані SIPRI

В «Укроборонпромі» спростували інформацію Стокгольмського інституту досліджень проблем миру (SIPRI) про те, що Росія увійшла …

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *