Судовий розгляд із «ПриватБанком» та НБУ триває із 2017 року, за цей час футбольний клуб неодноразово доводив свою правоту, заявив адвокат.
Алексєєв повідомив, що протягом останніх п’яти років «Динамо Київ» здобув перемоги в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, а в Конституційному суді опонентам футбольного клубу було відмовлено у справі.
Адвокат спростовує доводи НБУ, який стверджує, що Суркіс мав суттєву (приблизно 25%) участь у групі «1+1 Медіа». За його словами, Суркіс був власником частки у розмірі трохи більше ніж 8%, а згідно із законодавством, «істотна участь» – це 10% і більше.
Алексєєв вважає, що «ПриватБанк» затягує судовий процес під будь-яким приводом і говорить про «цинічні маніпуляції» та «процесуальне рейдерство» з боку представників банку.
Контекст:
«ПриватБанк» – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано у грудні 2016 року.
Рішенням Нацбанку України від 13 грудня 2016 року сім’ю Суркісів було визнано інсайдерами «ПриватБанку». НБУ вказував, що Ігор Суркіс та ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала «1+1», що свідчить про зв’язок Суркісів із «ПриватБанком». У зв’язку із чим під час націоналізації гроші сім’ї Суркісів та їхніх компаній на депозитних рахунках «ПриватБанку» і його філій було конвертовано в капітал банку в межах процедури bail-in.
Суркіси заперечують залучення їх у процедуру bail-in у судах.
Алексєєв водночас заявив, що гроші англійських компаній сім’ї Суркісів, які були на депозитних рахунках «ПриватБанку» на Кіпрі, досі залишаються на рахунках «ПриватБанку», а заяви посадовців банку та їхніх юридичних радників про те, що гроші було списано у капітал банку під час націоналізації, є неправдивими та хибними.